Victorieeee... care n-a mai venit! România termină la egalitate meciul cu naționala Ungariei

România a pierdut victoria în faţa Ungariei pe finalul meciului, după ce a condus pînă în minutul 82, maghiarii reuşind să restabilească egalitatea. Astfel, cele două formaţii şi-au împărţit punctele după rezultatul de 1-1 de pe Arena Naţională, scrie gsp.ro

| Mihai ?te?cu/ gsp.ro

UPDATE. România nu reuşeşte să ţină avantajul şi încheie meciul împotriva Ungariei la egalitate, scor 1-1

UPDATE. Ungaria înscrie din lovitură liberă în minutul 81' şi egalează.

UPDATE
. Un gol al echipei române a fost anulat, în minutul 69', din cauza poziţiei în afara jocului

UPDATE! România poate face un pas uriaş către calificare dacă învinge azi naționala Ungariei. În ultimele minute ale primei reprize "tricolorii" deschid scorul prin Raul Rusescu, jucătorul care înscrie din centrul careului, după o pasă venită de la Răzvan Raţ. România conduce Ungaria cu 1-0!

Cei aproximativ 1.000 de ultraşi maghiari care au ajuns în Bucureşti cu câteva ore în urmă, au început să facă ravagii în Capitală.

Ultraşii au aprins zeci de torţe şi petarde şi au scandat injurii la adresa României încă de la plecarea din Budapesta. În gările din Curtici şi Arad au aruncat cu petarde, cutii şi sticle de bere. La plecarea din gara Curtici, ungurii au aruncat cu petarde şi cutii goale de bere şi mai mulţi poliţişti şi jandarmi s-au urcat în tren pentru a-i escorta până la Bucureşti.

Meciul a început la ora 19:00, unde pe Arena Națională se află aproximativ 48.000 de spectatori, între care 2.000 de fani unguri. În timpul intonării imnului, s-au aruncat cu torţe şi scaune dinspre ambele galerii. Imnul ungurilor a fost huiduit şi s-au aruncat cu foarte multe petarde.

FOTO! Doamne, cât de bine seamănă! Uite cum arată Mick, băiatul de 15 ani al lui Michael Schumacher...