Roberto Mancini: "Balotelli ar trebui sa fie mai destept"

Italianul si-a aratat dezamagirea pentru comportamentul compatriotului sau, care a fost eliminat cu Liverpool la doar 18 minute dupa ce a intrat pe teren in meciul cu Liverpool.

Mario Balotelli a fost eliminat in meciul cu Liverpool, la doar 18 minute dupa ce fusese introdus in joc, luand stupid doua galbene.

Roberto Mancini crede ca atacantul ar trebui sa se maturizeze si sa fie mai destept, pentru a face fata provocarilor adversarilor.

"Mario ar trebui sa fie mai atent la joc si chiar mai destept. Ar trebui sa se gandeasca doar la fotbal si la nimic altceva. Eu nu pot sa fac nimic, doar el e pe teren. A facut o greseala la primul gol, nu mai trebuia sa-si asume alte riscuri."

Spania - Argentina 1-0 in finala Cupei Davis... Peste 500 de jandarmi vor asigura ordinea la derby...