ROMÂNIA - ALGERIA 1-2. Algerienii și-au reglat moralul cu naționala lui Pițurcă

Chiar dacă au învins Albania, scor 1-0, fotbaliştii lui Victor Piţurcă n-au reușit să se impună și în fața Algeriei. Meciul amical desfășurat în Elveţia s-a terminat 2-1 în favoarea africanilor.

Algeria a deschis scorul în minutul 22, când Nabil Bentaleb a marcat după o greșeală a lui Chiricheș și o gafă uriașă a lui Pantilimon.

Echipa noastră a egalat prin Alex Chipciu șase minute mai târziu.

Cel de-al doilea gol al algerienilor a venit în minutul 68 și a decis soarta partidei. Soudani a marcat din cinci metri, după o centrare perfectă.

A fost ultimul meci al Algeriei înainte de plecarea la Campionatul Mondial din Brazilia. "Tricolorii" rămân acasă!

Prima declaraţie a Simonei Halep după victoria de la Paris: "A fost o zi perfectă. Sunt pregătită pentru următorul ... Interviu EXCLUSIV! Kevin Magnussen, noua stea din Formula 1...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00