Romania debuteaza cu dreptul in preliminariile pentru CM 2014, castigand cu 2-0 in Estonia

Romania a debutat astazi in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2014, la Tallinn, cu o victorie in fata Estoniei, scor 2-0.

Elevii lui Victor Piturca au bifat primele trei puncte din cele sase propuse din dubla cu Estonia si Andorra. Dupa o prima repriza mai echilibrata, "tricolorii" au transat in partea a doua soarta meciului.

Perechea Marica - Torje a fost motorul echipei, virful lui Schalke servindu-l perfect in minutul 55 pe mijlocasul celor de la Granada. Torje i-a intors serviciul 20 de minute mai tirziu cind i-a pasat excelent pe culoar la golul de 2-0.

Romania incepe grupa cu 3 puncte, iar marti va evolua pe National Arena in fata Andorrei.

Sursa: GSP

Politia va efectua o ancheta in cazul sportivilor medaliati la Beijing, care nu si-au primit inca banii... Gigi Becali a pus tunurile pe Gina Pistol! Patronul Stelei nu intelege iubirea dintre ea si Mihai Radut...