Simona Halep a fost la doar câteva mingi de locul 1 mondial! 11 iulie 2017 - ziua care putea fi istorică pentru România...

Simona Halep (locul 2 WTA) a pierdut meciul din ”sferturi” de laWimbledon, în fața Johannei Konta, scor 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6, și a ratat șansa de a deveni în premieră numărul 1 în clasamentul mondial!

Simona Halep (locul 2 WTA) a pierdut meciul din ”sferturi” de laWimbledon, în fața Johannei Konta, scor 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6, și a ratat șansa de a deveni în premieră numărul 1 în clasamentul mondial!

În semifinale, Johanna Konta, care va fi prima britanică în semifinale la Wimbledon, după 39 de ani, va juca împotriva lui Venus Williams;

Lider mondial devine Karolina Pliskova, 25 de ani, din Cehia;

Jucătoarea noastră a început perfect meciul de astăzi și a condus cu 3-0 după ce a realizat break-ul la 2-0. La mijlocul primului set, Konta a făcut re-break-ul și a egalat pe tabelă ducând meciul în tie-break, unde Simona s-a impus cu 7-2.

Sursă: GSP.RO

Transfer spectaculos între Real și Bayern Munchen! James Rodriguez a fost REZOLVAT... AZI se dă VERDICTUL LA TAS! Cine câştigă titlul în România: FCSB sau Viitorul?...