U Cluj - Astra 3-1 / Niculescu, la prima victorie ca antrenor

Clujenii par a fi depasit episodul Steaua, obtinand 4 puncte in ultimele 2 etape, in care au intalnit echipele din Ploiesti.

Dupa ce a dat peste cap toti pariorii ce mizasera pe victoria Petrolului impotriva lor in week-end, clujenii s-au vazut condusi inca din minutul 27 de cealalta echipa din Ploiesti, Astra, dupa golul lui Fatai.

Cojocnean a profitat, insa, de o respingere aiurea a lui Silviu lung si a egalat repede, asa ca la cabine s-a intrat cu 1-1.

In ultimele 15 minute ale partidei, avea sa se contureze victoria gazdelor, si totodata prima din cariera de antrenor a lui Claudiu Niculescu.

Revelatia Grozav a adus alb-negrii in avantaj, pentru ca Adrian Cristea sa stabileasca scorul final, transformand cu singuranta un penalty facut de Ovidiu Mihalache, fundasul astralilor.

Valeriu Rachita si-a dat demisia dupa infrangerea cu Chiajna... Meciul in care Muamba a facut atac de cord se va juca pe 27 martie...