VIDEO Franta - Africa de Sud 1-2/ Ambele echipe eliminate

Franta a parasit rusinos Cupa Mondiala din Africa de Sud, pierzand si ultima partida din Grupa A chiar in fata tarii gazda, scor 1-2.

Lucrurile au stat cu totul altfel pe teren, iar cei care au deschis scorul au fost sud-africanii, in minutul 20, prin Khumalo, care a profitat de greselile comise de Lloris si Diaby.

Dezastrul a continuat pentru francezi si, Gourcuff a vazut cartonasul rosu dupa un duel aerian in care s-a folosit si de coate pentru a castiga balonul.

VEZI REZUMATUL VIDEO

La pauza, Africa de Sud a intrat cu un avantaj de doua goluri, Mphela marcand dupa o noua eroare in apararea "cocosilor". Sud-africanii au dominat in continuare partida, avand alte cateva ocazii de majorare a diferentei, chiar sperand la califcare mai ales ca Uruguay avea 1-0 cu Mexic in celalalt meci.

In repriza secunda, Domenech ii introduce pe Malouda si Henry, iar acest lucru s-a vazut in atitudinea echipei. Malouda a redus din diferenta in minutul 70, dupa o pasa venita de la Ribery.

Pana la final, sud-africanii au mai ratat o ocazie uriasa, insa scorul a ramas 1-2, si ambele formatii parasesc competitia.

Clasament final Grupa A

1 Uruguay 3 2 1 0 4 - 0 7pct
2 Mexic 3 1 1 1 3 - 2 4

3 Africa de Sud 3 1 1 1 3 - 5 4
4 Franta 3 0 1 2 1 - 4 1

VIDEO Uruguay - Mexic 1-0/ N-a iesit "blatul"!... F1 / Pat Fry "dezerteaza" de la McLaren si se alaturi rivalei Ferrari, ca director tehnic adjunct...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58