Apa e udă, cerul a albastru, Mario Balotelli marchează și apoi este eliminat. Iată câteva lucruri mai mult decât evidente în această lume. Vârful italian al celor de la Nice a comis-o din nou într-un meci important pentru formația la care evoluează.

Super-Mario, fostul vârf al celor de la Inter, Manchester City, Liverpool și AC Milan, acum la Nice, și-a trecut în palmares un nou episod caracteristic. În meciul de campionat Nice - Dijon, Balotelii a făcut de toate.

Atacantul a început cu cele bune. În minutul 40, acesta a marcat golul de 1-0 și unicul al meciului cu Dijon, după ce a transformat cu clasă un penalty. Când mai era însă un singur minut din timpul oficial, Super-Mario a lovit din nou, dar de cealaltă parte a baricadei. La o fază fără implicații periculoase pentru echipa sa, Balotelli a intrat inconștient la un adversar, iar arbitrul i-a acordat roșu direct.

Dar ziua lui Mario nu s-a oprit aici. În drumul spre vestiare, atacantul de 27 de ani și-a vărsat nervii pe un plexiglas al băncii de rezerve. ”Victimă” i-a căzut și un oficial de pe bancă, cel care a fost serios speriat de lovitura lui Super-Mario.

Transfer de răsunet la FCSB! Liderul Ligii 1 pregătește aducerea unui super-atacant de la o forță a Europei de Est... Doliu în lumea fotbalului. Dionatan Teixeira, fost jucător în Premier League, a încetat din viață la 25 de ani...