VIDEO! Pana de curent la "amicalul" Gabon- Brazilia. Arena va gazdui finala Cupei Africii 2012

Gabonul a inaugurat arena care va gazdui finala Cupei Africii, Stade d'Angondje, din Libreville, printr-un amical de lux impotriva Braziliei, insa problemele nu au lipsit.

Sud-americanii nu au acuzat insa problemele aparute si au castigat fara sa forteze, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate in prima repriza.

Mijlocasul lui Tottenham, Sandro, a marcat primul sau gol in tricoul nationalei in minutul 12, pentru ca lazialul Hernanes sa dubleze avantajul Braziliei cu zece minute inainte de pauza.

VIDEO! Lucian Bute: "Obiectivul meu era sa-mi pastrez centura. Nu a fost deloc un meci usor"... Preliminarii EURO 2013: Franta U21- Romania U21 3-0/ Sanse de calificare tot mai mici...