VIDEO Rapid - Astra 3-0/ Trei goluri si atat!

Rapid Bucuresti s-a impus fara probleme in fata formatiei Astra Ploiesti, scor 3-0, intr-un meci din cadrul etapei a 11-a a Ligii 1. Cassio -“dubla” si Spadacio au adus prima infrangere in deplasare a ploiestenilor.

Cu Dani Coman titularizat in premiera de la revenirea in Giulesti, Rapidul nu a stralucit in prima parte a meciului.

Pragmatismul giulestenilor a dat roade pe finalul primei reprize cand, in numai doua minute, Cassio a reusit "dubla" (34 si 36). Juliano Spadacio a reusit un eurogol cu 3 minute inainte de finalul primului mitan, rezolvand practic soarta meciului.

In repriza secunda elevii antrenati de Marius Sumudica au practicat un joc mult mai defensiv, lucru de care au incercat sa profite prahovenii, insa nu au izbutit decat sa loveasca bara prin Paulinho.

Rapid invinge pe Astra Ploiesti cu 3-0, scor stabilit la pauza, si urca provizoriu pe locul doi in clasament.

Echipe de start:

Rapid: Coman - M. Constatin, Bozovici, Costa, M. Antonio - Cesinha, C. Lazar, Spadacio, Roman - Herea - Cassio

Astra: C. Grigore - Craciun, L. Goian, M. Florea, Mihalache - V. Dinu I, Seto, Patrascu, Stratila - Fatai, Miranda