VIDEO Steaua - U Craiova 2-1/ Piti, la a doua victorie consecutiva

Steaua s-a impus cu scorul de 2-1, sambata seara, pe teren propriu, in fata Universitatii Craiova, in etapa a doua a Ligii 1.

Craiova a deschis scorul in minutul 51, cand Iliev a inscris cu capul dupa un corner executat de Mihai Costea. In minutul 57, atacantul formatiei craiovene, Mihai Costea, a inscris un gol, insa acesta a fost anulat in urma unui ofsaid la Gargorov.

Steaua a restabilit egalitatea in minutul 66, cand Geraldo Alvez a deviat mingea in bara la un corner, de unde a ricosat la Bogdan Stancu care a impins-o in poarta. O faza asemanatoare a avut loc si in minutul 78, cand Latovlevici a sutat de la aproximativ 25 de metri, mingea a lovit bara, fiind reluata in poarta de atacantul stelist Romeo Surdu din sase metri.

Steaua Bucuresti:
12. Tatarusanu - 3. Emeghara, 4. Abrudan, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 5. D. Stoica - 16. Nicolita, 11. Pacurar (24. Surdu '65), 8. Radut, 10. Cr. Tanase - 28. B. Stancu (26. Bicfalvi '81). Antrenor: Eugen Neagoe. Manager general: Victor Piturca.

Universitatea Craiova: 21. Lung jr - 18. Dananae, 7. Gaman, 4. Iliev, 6. Ciuca - 30. Prepelita, 2. Barboianu, 13. Dilevski (27. Al. Piturca '81), 23. Gargorov (77. Wobay '74) - 9. M. Costea, 20. Dina (19. Stoianof '71). Antrenor: Aurel Ticleanu.

Europa League/ Vezi rezultatele inregistrate in prima mansa din turul III preliminar!... VIDEO Gloria Bistrita - Astra Ploiesti 1-1...