Viitorul Constanta, doar egal la Galati. Vezi rezultatele din liga secunda!

In prima etapa a returului, formatia lui Gheorghe Hagi nu a reusit decat un egal la Dunarea Galati, de pasul gresit al celor de la malul marii profitand Sageata Navodari. In cealalta serie, Argesul a urcat pana in preajma podiumului dupa victoria de acasa cu FC Maramures Baia Mare.

Surpriza in prima etapa a returului in Seria Est a ligii secunde de fotbal. Liderul Viitorul Constanta a fost tinuta in sah la Galati de Dunarea, remizand 1-1. Chitu a deschis scorul in minutul 63, iar munteanu a egalat un sfert de ora mai tarziu.

Sageata Navodari a batut Otopeniul cu 2-1 si s-a apropiat la 2 puncte de echipa lui Hagi, in timp ce Delta Tulcea a ratat sansa de a pune presiune pe primele doua clasate dupa ce a pierdut acasa in fata celor de la Callatis Mangalia.

CF Brăila - FC Botosani

In clasament, pe primul loc se afla Viitorul Constanta cu 31 de puncte, urmata de Sageata Navodari cu 29 si Callatis Mangalia cu 26

In Seria Vest, FC Arges a trecut in fata Chindiei in clasament dupa victoria cu FC Maramures Baia Mare cu 2-1, acumuland 26 de puncte, atatea cate are si Gaz Metan Medias, care a invins la masa verde pe Ariesul Turda, retrasa.

FC Bihor Oradea - FC Timisoara 0-2

In clasament, lider e Gloria Bistrita cu 37 de puncte, pe 2 e Timisoara tot cu37, iar podiumul e completat de Gaz Metan Severin si FC Arges, ambele cu 26.

Tatu isi joaca ultima sansa in meciul cu Astra... CFR Cluj - Pandurii Targu Jiu 2-0 / Ardelenii lideri pana la meciul lui Dinamo...