Vointa Sibiu - FC Brasov 2-1 \ Debut cu infrangere pentru Sumudica

Vointa s-a impus la limita in fata echipei antrenate de Marius Sumudica (2-1) si fostul antrenor al Astrei debuteaza cu stangul pentru "stegari".

In urma victoriei sibiene, Vointa a trecut peste FC Brasov in campionat, acumuland 13 puncte, cu unul mai mult decat echipa de sub Tampa.

Viveiros a deschis scorul inscriind in propria poarta dupa doar 4 minute de la reluarea reprizei secunde. Popa a majorat diferenta de pe tabela in minutul 73, Moutinho a inscris singurul gol al brasovenilor ('84), dar nu a mai putut schimba soarta partidei.