Articole despre corina caprioriu

Al doilea argint al Romaniei la judo: Corina Caprioriu a pierdut finala categoriei 57 kg

Corina Caprioriu a adus a doua medalie de argint a Romaniei in concursul de judo de la Jocurile Olimpice de la Londra, dupa cea cucerita de Alina Dumitru la categoria 48 kg.

Luni, 30.07.2012, 19:03
Judo: Doua medalii de aur la Cupa Mondiala din Coreea de Sud

Romania este, din nou, pe prima treapta a podiumului la Judo. La Cupa Mondiala din Coreea de Sud, Corina Caprioriu si Dan Fasie si-au atins obiectivele si se vor intoarce acasa cu medaliile de aur.

Sambata, 04.12.2010, 00:00
Judo: Dupa Alina Dumitru, si Corina Caprioru a luat aurul!

Doua medalii de aur - acesta este bilantul zilei de joi pentru Romania la Campionatul European de judo de la Viena. Dupa primul loc castigat de Alina Dumitru la 48 de kilograme, Corina Caprioriu s-a impus si ea la 57 de kilograme intr-o finala cu austriaca Sabina Filzmoser.

Joi, 22.04.2010, 00:00