Articole despre sferturi

Petre Grigoras: "Ne vom califica in fata Rapidului"

Antrenorul Pandurilor vrea sa repete performanta din etapa trecuta, cand a invins Rapidul cu 3-0.

Marti, 06.12.2011, 00:00
S-au stabilit sferturile de finala ale Cupei Romaniei!

S-au stabilit sferturile de finala ale Cupei Romaniei! Dinamo joaca impotriva Petrolului, iar Rapid cu Pandurii Targu Jiu. Singura echipa din liga a doua, Timisoara, o va intalni pe Gaz Metan Medias. Otelul - FC Vaslui e celalalt meci din sferturile...

Joi, 17.11.2011, 20:05
Timisoara - Steaua in optimile Cupei Romaniei. Vezi toate meciurile!

Astazi a avut loc tragerea la sorti pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Miercuri, 05.10.2011, 00:00
US Open: Rafael Nadal vs Andy Roddick, in sferturile de finala

Tenismanii Rafael Nadal si Andy Murray, favoritii numarul 2, respectiv 4, s-au calificat in sferturi de finala la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al sezonului, in urma victoriilor obtinute in meciuri continuate, joi, dupa ce au fost intrerupte miercuri, din cauza ploii, informeaza Mediafax.

Joi, 08.09.2011, 00:00
Perechea Tecau si Lindstedt s-a calificat in "sferturile" turneului de la US Open

Perechea Horia Tecau/ Robert Lindstedt s-a calificat in "sferturile" turneului de la US Open, dupa ce a trecut in doua seturi, scor 7-6 (4), 7-6 (3), de dublul Daniele Bracciali/ Potito Starace (ambii Italia).

Luni, 05.09.2011, 00:00
Copa America: Chile si Uruguay si Peru, calificate in "sferturi"

Aseara s-au jucat ultimele doua partide ale grupei C, din care merg mai departe Chile si Uruguay si Peru, ultima ca cel mai bun loc 3.

Miercuri, 13.07.2011, 00:00
Rafael Nadal, in sferturi la Roland Garros: l-a batut si pe Ivan Ljubicic!

Rafael Nadal isi continua drumul spre al saselea titlu la Roland Garros, un record detinut de suedezul Bjorn Borg, dupa ce l-a invins pe croatul Ivan Ljubicic, 7-5, 6-3, 6-3, si s-a calificat in sferturile de finala. In turul urmator, ibericul il va infrunta pe Robin Soderling, intr-o reeditare a ultimului act de anul trecut.

Marti, 31.05.2011, 00:00
Dulgheru s-a calificat in sferturi la Bruxelles

Alexandra Dulgheru, locul 28 WTA, s-a calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Bruxelles dupa ce a invins-o, cu scorul de 6-3, 6-2, pe jucatoarea ceha Klara Zakopalova, locul 33 WTA, intr-un meci care a durat 68 de minute.

Joi, 19.05.2011, 00:00
Hanescu s-a calificat in sferturi la Nisa

Jucatorul roman Victor Hanescu, locul 69 ATP, l-a invins in aceasta dupa-amiaza cu scorul de 7-5, 6-2, pe americanul Michael Russel, locul 91 ATP, prezent pe tabloul principal din postura de lucky loser, si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Nisa, cu premii in valoare de 450.000 de euro.

Miercuri, 18.05.2011, 00:00
Europa League: Portugalia merge cu trei echipe in semifinale

Trei echipe vor reprezenta Portugalia in semifinalele Europa League din acest an. Daca Porto si Benfica isi asigurasera prezenta in penultimul act dupa mansa tur, Braga a fost nevoita sa astepte si meciul retur pentru a completa trioul lusitan din semifinale. Cealalta semifinalista este Villarreal, care s-a impus in ambele meciuri contra formatiei olandeze Twente.

Joi, 14.04.2011, 00:00
Porto - Spartak, Benfica - PSV, Villarreal - Twente si Braga - Dinamo Kiev in sferturile Europa League!

In aceasta dupa-amiaza s-a desfasurat, la Nyon, tragerea la sorti a partidelor din sferturile de finala ale Europa League. Vezi care sunt meciurile!

Vineri, 18.03.2011, 00:00
Rafael Nadal, eliminat in sferturile Australian Open

Numarul 1 mondial, Rafael Nadal, a parasit turneul Australian Open, dupa ce a fost invins de David Ferrer cu scorul de 4-6 si 2-6.

Miercuri, 26.01.2011, 00:00
Rafael Nadal s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open

Rafael Nadal s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open dupa ce l-a invins, fara prea mari emotii, pe Marin Cilic. A fost 6-2, 6-4, 6-3 pentru numarul unu mondial, iar demn de mentionat este faptul ca ibericul nu a pierdut niciun set pana in aceasta faza a competitiei.

Luni, 24.01.2011, 00:00
Cupa Romaniei/ FC Brasov este prima echipa calificata in semifinale

FC Brasov este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a invins pe teren propriu formatia FC Timisoara, scor 1-0. Marian Cristescu a adus victoria Brasovului in minutul 90+3.

Miercuri, 10.11.2010, 00:00
Sferturi de foc!

Derby-ul Rapid - Steaua se reediteaza si in sferturile Cupei Romaniei. Rivalii de moarte se vor ciocni de doua ori in 3 zile.

Luni, 01.11.2010, 20:33
Monica Niculescu, eliminata in semifinale la Taskent

Monica Niculescu a ratat calificarea in finala turneului de tenis de la Taskent, dupa ce a pierdut in penultimul act in fata rusoaicei Elena Vesnina, in trei seturi: 3-6, 6-3, 4-6.

Vineri, 24.09.2010, 00:00
Alexandra Dulgheru, calificata in sferturi la Budapesta

Alexandra Dulgheru a reusit calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Budapesta, dupa ce a dispus in trei seturi, scor 7-6(5), 1-6, 6-2, de rusoiaca Anna Chakvetazde.

Joi, 08.07.2010, 00:00
Roger Federer, eliminat in sferturi la Wimbledon

Roger Federer, de sase ori castigator al turneului de Grand Slam de la Wimbledon, si campion en-titre, a fost eliminat in sferturile de finala de cehul Tomas Berdych.

Miercuri, 30.06.2010, 00:00
VIDEO! Vezi cum au sarbatorit spaniolii calificarea in sferturi!

La Madrid, s-au auzit "Ole-uri" toata noaptea! Spania merge in sferturi, iar suporterii au sarbatorit pe strazi. La Lisabona, fanii s-au resemnat dupa ce Cristiano Ronaldo si ceilalti au fost trimisi acasa!

Wimbledon: Nadal si Federer, calificati in sferturi/ Roddick, eliminat surprinzator de un taiwanez

Lu Yen-Hsun, din Taiwan, a produs cea mai mare surpriza a turneului de tenis de la Wimbledon, dupa ce l-a invins pe finalistul de anul trecut si al cincelea favorit al editiei din 2010, Andy Roddick, cu 4-6, 7-6, 7-6, 6-7, 9-7 in runda a patra.

Marti, 29.06.2010, 00:00
Europa League/ Atletico - Liverpool si Hamburg - Fulham, duelurile din semifinale (VIDEO)

FC Liverpool s-a calificat in semifinalele Europa League, dupa ce s-a impus, cu 4-1, in returul cu Benfica Lisabona.

Joi, 08.04.2010, 00:00
Europa League/ Benfica - Liverpool, capul de afis al sferturilor de finala

Benfica - Liverpool este derby-ul sferturilor de finala din cadrul Europa League. O alta partida interesanta se anunta intre cele doua echipe din Primera Division: Valencia si Atletico Madrid.

Vineri, 19.03.2010, 00:00
Liga Campionilor/ Arsenal - Barcelona si Bayern Munchen - Manchester United, derby-urile sferturilor de finala

Astazi, la Nyon (Elvetia), a avut loc tragerea la sorti pentru sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Cea mai interesanta disputa se anunta intre Arsenal si Barcelona, o reeditare a finalei din 2006. Bayern va avea o misiune foarte dificila contra lui Manchester, in timp francezii se pot bucura ca au mai mult ca sigur o echipa in semifinale.