Antena Căutare

Schimbări mari la "Chefi la cuțite"! Ce au decis să facă Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu cu mâncarea pe care o degustă

Arome îmbietoare, farfurii de 3 cuțite, preparate speciale și combinații neașteptate de gust, toate se vor regăsi printre ingredientele ediției ”Chefi la cuțite” din seara aceasta, difuzată de la 20:00, pe Antena 1. Ca de obicei, poveștile de viață ale concurenților vor condimenta jurizările, însă de data aceasta, una mai specială îi va inspira pe chefi să își schimbe stilul de viață.

Arome îmbietoare, farfurii de 3 cuțite, preparate speciale și combinații neașteptate de gust, toate se vor regăsi printre ingredientele ediției Chefi la cuțite din seara aceasta, difuzată de la 20:00, pe Antena 1. Ca de obicei, poveștile de viață ale concurenților vor condimenta jurizările, însă de data aceasta, una mai specială îi va inspira pe chefi să își schimbe stilul de viață.

Luni seară, chefii vor fi nevoiți jurizeze o farfurie pregătită de o concurentă ce deține un restaurant raw vegan în București. Mousse-ul de ciocolată pe bază de avocado îl inspiră pe Florin Dumitrescu ”să facă pace cu veganii”, după câteva sezoane în care a fost urmărit de acest tip de preparate în perioada audițiilor pe nevăzute. Deși cei trei jurați cred că în spatele ușilor se află un sportiv de performanță, mare le va fi mirarea când vor întâlni o bloggeriță, adeptă a ”flexitarianismul”. Carmen le mărturisește că stilul de viață pe care ea îl adoptă implică un echilibru între bucatele sănătoase și micile plăceri culinare, iar ideea le surâde celor trei: ”Cătălin are frunte de flexitarian!”, se amuză aceștia copios.

Distracția va continua la masa juraților, iar chef Sorin Bontea va apela la diverse tertipuri pentru a-i face pe colegii săi să râdă. Deși se va preface că și-a rupt un deget și nu mai poate juriza, sau că s-a rănit la mână din greșeală, trucurile sale nu vor avea succes în rândul chefilor Dumitrescu și Scărlătescu: ”Dacă nu e de râs, de ce să râdem? Era mai amuzant când spuneai de șapte ori același banc. Tu știi că există Poliția glumelor? E posibil să apară!, adaugă aceștia neimpresionați.

Schimbări mari la "Chefi la cuțite"! Ce au decis să facă Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu cu mâncarea pe care o degustă

Articolul continuă după reclamă

Spectacolul jurizărilor pe nevăzute continuă în seara aceasta cu cea de-a șaptea ediție a sezonului 6, iar lupta pentru o nouă amuletă valoroasă va aduce multă tensiune la bancurile de lucru ale celor trei chefi. Cum se vor descurca aceștia la gătit, dar și ce rețete pe măsură își vor face apariția sub cloșurile lor, telespectatorii Antena 1 pot vedea de la ora 20:00.

O nouă amuletă va da peste cap strategiile chefilor: „Trebuie să vă luptați până la sânge!”... Carmen Negoiță, femeia care face toate joburile din lume! „Nu mănânc orice, sunt FLEXITARIANĂ”...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
Imagine de colecție cu chefii Orlando Zaharia și Ștefan Popescu de acum 9 ani. Erau invitați la Chefi la cuțite
Imagine de colecție cu chefii Orlando Zaharia și Ștefan Popescu de acum 9 ani. Erau invitați la Chefi la cuțite
Imagini emoționante cu Bruce Willis în rolul de bunic. Actorul, care suferă de demență frontotemporală, a împlinit 71 de ani
Imagini emoționante cu Bruce Willis în rolul de bunic. Actorul, care suferă de demență frontotemporală, a... Catine.ro
Chefi la cuțite, 18 martie 2026. Cine a câștigat al nouălea joc de amuletă. Daciana Sârbu a dat verdictul
Chefi la cuțite, 18 martie 2026. Cine a câștigat al nouălea joc de amuletă. Daciana Sârbu a dat verdictul
Dilan Cicek Deniz, singurul star din Turcia la petrecerea lui Elton John. Ce ținută a îmbrăcat vedeta
Dilan Cicek Deniz, singurul star din Turcia la petrecerea lui Elton John. Ce ținută a îmbrăcat vedeta Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Un susținător aprig al lui Vladimir Putin întoarce armele împotriva sa: îl numește „ilegitim” și cere judecarea lui pentru „crime de război”
Un susținător aprig al lui Vladimir Putin întoarce armele împotriva sa: îl numește „ilegitim” și cere... Libertatea.ro
„A pierdut tot”. Lovitura uriașă primită de Miodrag Belodedici, după divorțul dureros de Sandra
„A pierdut tot”. Lovitura uriașă primită de Miodrag Belodedici, după divorțul dureros de Sandra AntenaSport
Lavinia Pîrva, noi detalii despre viața de familie. De ce artista și soțul ei, Ștefan Bănică, nu își mai doresc un al doilea copil: „Am zis că se oprește treaba, copilul meu...”
Lavinia Pîrva, noi detalii despre viața de familie. De ce artista și soțul ei, Ștefan Bănică, nu își mai... Elle
Ce s-a ales de Simina Loica, femeia pe care Jador a idolatrizat-o. Manelistul a vărsat multe lacrimi pentru ea
Ce s-a ales de Simina Loica, femeia pe care Jador a idolatrizat-o. Manelistul a vărsat multe lacrimi pentru ea Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Cornulețe de post cu apă minerală. Desert fraged cu gem
Cornulețe de post cu apă minerală. Desert fraged cu gem HelloTaste.ro
"Acum e apocalipsa. Următoarele luni vor fi măcel". "Scenariul Armaghedon" pentru piața gazelor după ce Qatarul a... Antena3.ro
Milioane de telefoane iPhone ar putea fi în pericol. Cum se pot proteja utilizatorii
Milioane de telefoane iPhone ar putea fi în pericol. Cum se pot proteja utilizatorii useit
Avertismentul lui Ilie Bolojan: „Dacă nu punem frână, țara va fi zdrobită! Datoria a ajuns la 60% din PIB!”
Avertismentul lui Ilie Bolojan: „Dacă nu punem frână, țara va fi zdrobită! Datoria a ajuns la 60% din PIB!” BZI
Zodiile norocoase în sezonul Berbecului 2026: cine dă lovitura primăverii
Zodiile norocoase în sezonul Berbecului 2026: cine dă lovitura primăverii Jurnalul
Ce înseamnă Eid Mubarak și cum se transmite corect urarea
Ce înseamnă Eid Mubarak și cum se transmite corect urarea Kudika
Cine este Natalie Musteață, românca care a luat Oscarul azi noapte
Cine este Natalie Musteață, românca care a luat Oscarul azi noapte Redactia.ro
Orașul din România care s-a colorat în roz. A devenit unul dintre cele mai fotografiate locuri din țară
Orașul din România care s-a colorat în roz. A devenit unul dintre cele mai fotografiate locuri din țară Observator
Metode de detoxifiere a organismului. Cum poți elimina în mod natural toxinele din corp
Metode de detoxifiere a organismului. Cum poți elimina în mod natural toxinele din corp MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să pregătești copilul pentru schimbarea orei de vară
Cum să pregătești copilul pentru schimbarea orei de vară DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Apple împlinește 50 de ani. Cum a sărbătorit gigantul tech aniversarea
Apple împlinește 50 de ani. Cum a sărbătorit gigantul tech aniversarea UseIT
Burger vegetal din năut și spanac. Rețetă de post sănătoasă
Burger vegetal din năut și spanac. Rețetă de post sănătoasă Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x