CS Mioveni - Otelul Galati 1-2/ Campionii, la un punct de cupele europene

Campioana Romaniei s-a apropiat la un singur punct de zona cupelor europene, dupa victoria din deplasare cu CS Mioveni, scor 2-1. Didi a inscris ambele goluri ale Otelului in prima repriza, insa Mioveniul a redus din diferenta din penalty dupa pauza.

Gazdele au ajuns astfel la 18 meciuri fara victorie, perioada in careu au reusit sa acumuleze numai 6 puncte.

In minutul 85, portarul Popescu a fost eliminat pentru un fault asupra lui Antal. Deoarece antrenorul Marian Pana efectuase toate schimbarile la CS Mioveni, in urma eliminarii lui Popescu, poarta a fost aparata de un jucator de camp: Voiculet.

CS Mioveni: Popescu - Craciun, Stoica, Olteanu, Baicu - Sandulescu (Nila '46) - Cosereanu (Lirca '64), Nastasie, Naidin, Mandea (Voiculet '46) - Ionescu. Antrenor: Marian Pana

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Perendija, Costin, Salageanu - Filip, Giurgiu - Antal (Bus '88), Stromajer (S. Ilie '65) - Didi (Viglianti '75), Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu

Zaragoza - Barcelona 1-4/ Catalanii, la trei puncte in spatele liderului Real Madrid... Barcelona - Real se va disputa pe 21 aprilie...