Primera Division: Start in forta pentru FC Barcelona. Real Madrid - Valencia 1-1

FC Barcelona a inceput in forta noul sezon din Primera Division. Catalanii au facut spectacol pe Camp Nou, invingand cu 5-1 pe Real Sociedad. In schimb, campioana Real Madrid a debutat cu un semiesec pe teren propriu, 1-1 impotriva Valenciei.

La primul meci oficial cu Tito Vilanova pe banca, catalanii au deschis scorul dupa doar 4 minute, Puyol marcand cu o lovitura de cap dupa centrarea din corner a lui Xavi. Real Sociedad a egalat prin Chory Castto, dupa o greseala de plasament a fundasilor gazdelor, dar starul Lionel Messi a iesit la rampa si a reusit o “dubla” in doar sase minute.

Cu 5 minute inaintea pauzei, Fabregas a dus scorul la 4-1, iar in repriza secunda David Villa, care a revenit pe teren intr-un meci oficial dupa 9 luni, a inchis tabela la 5-1.

Cu Mourinho pe banca tehnica pentru al treilea sezon, galacticii n-au reusit sa treaca de Valencia, obtinand doar o remiza, scor 1-1 (1-1).

Debutul partidei a fost unul cat se poate de bun pentru trupa celui care s-a autointitulat ”Unicul”, Gonzalo Higuain deschizand scorul in minutul 10. Liliecii de la Valencia au restabilit egalitatea cu trei minute inaintea pauzei prin Jonas.

Desi au dominat meciul in mare parte din timp si au avut cifre impresionante la cornere, madrilenii nu au reusit sa-si asigure victoria.

Levante Atl. Madrid 1-1

Steaua - Ceahlaul 3-0/ Ros-albastrii, lideri dupa o pauza de fix doi ani... Horia Tecau si Robert Lindstedt au castigat la Cincinnati primul turneu de Masters 1000 din cariera. Perechea si-a asigu...