Reims a eliminat Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei

Reims a învins, marţi, pe teren propriu, după executare loviturilor de departajare, formaţia Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 0-0. Reims s-a impus la penaltiuri, cu 4-2.

Miercuri, se vor disputa şi celelalte meciuri din sferturi, Olympique Lyon - Brest, PSG - Saint-Etienne şi Lille - Amiens.

Anul trecut, Strasburg s-a impus în finală, tot după executarea loviturilor de departajare, în faţa formaţiei Guingamp.

Kylian Mbappe, cel mai valoros fotbalist din lume - 265,2 milioane de euro... Roger Federer, Rafael Nadal şi Serena Williams vor participa la meciuri demonstrative pentru ajutorarea victimelor incen...