Barcelona - Bayer Leverkusen 7-1 / Recital Messi

Argentinianul a fost din nou decisiv pentru catalani, marcand de 5 ori in meciul retur din optimi impotriva nemtilor de la Leverkusen.

Meciul retur dintre Barcelona si Bayer Leverkusen s-a terminat inainte de a incepe. Catalanii invinsesera la o diferenta linistitoare in Germania, asa ca pe Nou Camp nu au deschis scorul decat primul sfert al meciului prin Messi.

Argentinianul a dublat avantajul cu 3 minute inainte de pauza si l-a triplat la 4 dupa.

Tello a marcat si el de doua ori in minutele 55 si 62, acelasi lucru reusindu-l si Messi pana la final. 7-1 fara drept de apel si Barcelona ajunge la pas in sferturi.

UPDATE! Dosarul Transferurilor: Sentinta, amanata pentru 20 martie... Courtois, inlocuitorul lui Casillas...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58