VIDEO: Bayern Munchen - Real Madrid, încă o demonstrație de forță din partea campioanei Europei! Când nu e Ronaldo, în scenă apar apărătorii și puștii de viitor

Real Madrid a demonstrat încă o dată că este cea mai solidă și sigură echipă din Liga Campionilor. Fără să calce pedala, dubla-campioană a Europei din ultimele sezoane s-a impus pe terenul celor de la Bayern, scor 2-1, și a luat o opțiune importantă pentru încă o finală de UEFA Champions League.

Real Madrid a demonstrat încă o dată că este cea mai solidă și sigură echipă din Liga Campionilor. Fără să calce pedala, dubla-campioană a Europei din ultimele sezoane s-a impus pe terenul celor de la Bayern, scor 2-1, și a luat o opțiune importantă pentru încă o finală de UEFA Champions League, a treia în ultimii trei ani!

Bayern - Real Madrid a fost un meci tras la indigo cu cel din ”sferturile” sezonului trecut din Ligă. Ca în 2017, tot nemții au fost cei care au deschis scorul. În minutul 28, Kimmich a fost servit de James Rodriguez, a scăpat pe partea dreaptă și l-a păcălit pe Keylor Navas, alegând să trimită la poartă, în timp ce goalkeeperul lui Real Madrid s-a dus pe centrare.

Ghinionul a lovit-o crunt pe Bayern în trei rânduri: Robben și Boateng au ieșit accidentați în minutele 8 și 34, iar în minutul 44 Marcelo a trimis un șut puternic, din voleu, la colțul lung și a adus egalarea pe tabelă!

Cum se spune în fotbal, ”golul a turnat plumb” în ghetele celor de la Bayern. Geniul lui Zidane lovește după pauză. Pe teren intră Asensio în locul lui Isco, iar puștiul Realului face 2-1. Un contraatac perfect al madrilenilor l-a adus pe Asensio singur cu Ulreich, iar acesta nu a putut să rateze. De cealaltă parte, Bayern a dominat steril tot meciul, iar returul se anunță o misiune imposibilă pentru bavarezi.

În prima semifinală, Liverpool a învins-o clar pe AS Roma, 5-2. Meciurile din manșa retur sunt programate pe 1 mai la Madrid și 2 mai la Roma.

Simona Halep, ca Real Madrid! Liderul WTA a revenit de la 0-1 la seturi și a câștigat meciul cu Magdalena Rybarikova de ... Revista presei sportive, 26.04.2018: Juventus rămâne fără antrenor dacă pierde titlul; catalanii acuză Realul că a câști...