CM: Spania - Paraguay 1-0 / Thriller de neimaginat

Spania a depasit sambata seara la limita Paraguay, scor 1-0, in ultimul sfert de finala al Cupei Mondiale, la capatul unui meci de-a dreptul dramatic, cu doua penalty-uri ratate si o faza a golului cu mari emotii.

In doua minute s-au petrecut cele mai captivante momente ale partidei - minutele 58 si 60. Atunci, Cardozo a ratat o lovitura de la 11 metri pentru Paragay, pentru ca in faza imediat urmatoare spaniolii sa rateze si ei o lovitura de pedeapsa, prin Alonso!

Unicul gol a venit pentru spanioli in minutul 81, cand, dupa o bara a lui Pedro, mingea a ricosat la Villa, care a sutat in bara, apoi mingea s-a dus in bara opusa si a intrat in poarta! 1-0 si Spania se califica pentru prima oara in semifinalele Cupei Mondiale.

In semifinale, va intalni Germania, care a trecut tot sambata de Argentina cu 4-0.

Programul semifinalelor:

Olanda - Uruguay (marti, 6 iulie, Cape Town)

Spania - Germania (miercuri, 7 iulie, Durban)

Tenis: Serena Williams s-a impus la Wimbledon... Germania - Argentina 4-0 / Umilinta istorica...