Irina Begu a abandonat meciul cu Tereza Mrdeza de la Karlsruhe

Irina Camelia Begu, locul 93 WTA şi cap de serie numărul 6, a abandonat meciul pe care l-a disputat, joi, cu croata Tereza Mrdeza, locul 204 WTA, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 125K de la Karlsruhe.

Begu s-a retras de pe teren la scorul de 6-3, 2-1, pentru adversara ei, după 58 de minute de joc.

Pe arena centrală a complexului care găzduieşte această competiţie urmează un al meci din optimi, între Laura Ioana Paar, locul 253 WTA, venită din calificări, şi belgianca Alison Van Uytvanck, locul 65 WTA şi cap de serie numărul 2.

Patricia Maria Ţig, locul 223 WTA, este calificată în sferturi, fază în care va evolua, vineri, cu Ekaterine Gorgodze din Georgia, locul 194 WTA.

Costel Pantilimon are probleme la Nottingham Forest. Sabri Lamouchi vrea să mai transfere un portar... Cristinao Ronaldo i-a vândut o vilă lui Pepe cu 2,5 milioane de euro...