Liga 1: FC Brasov - U Cluj 1-1/ Gaz Metan - Pandurii 3-2

Echipa FC Brasov a remizat pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 1-1, si ramane in continuare fara victorie de patru etape. Gazdele au deschis scorul prin Mateiu, in minutul 18, oaspetii reusind egalarea prin Pele, in minutul 55.

Echipe:

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Majernik, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Nuno Viveiros, Mateiu, Davide Dias, Buga - Moutinho (Udoji '62), Hadnagy. Antrenor: Ionut Badea.

Universitatea Cluj: Bornescu - D. Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - Cojocnean (Ad. Cristea '46), Hoban, Cristescu (Pele '50), Bostina (Draghici '69) - Grozav, Tony. Antrenor: Claudiu Niculescu.

GAZ METAN - PANDURII TG. JIU 3-2

Intr-o alta partida din cadrul etapei a XXXVII-a din Liga 1, Gaz Metan Medias a trecut pe teren propriu cu scorul de 3-2 de Pandurii Targu Jiu.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Frasinescu '6, Lazar '25 (penalti) si Vitinho '68. Pentru Pandurii au inscris Lemnaru '43 si Ibeh '54 (penalti).

In minutul 77, Frasinescu a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Ibeh.

Echipe:

Gaz Metan Medias: Plesca - Frasinescu, Fl. Lazar, Markovici (Zaharia '73), Vukadinovici (Muth '46) - Todea, Issa Ba - Avram, Bawab (Nicandro '46), C. Petre - Vitinho. Antrenor Cristian Pustai.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Ungurusan (Al. Grigoras '82), Viera, Rada, Vlad (Cardoso '71) - Voiculet, Pintilii, Nistor - Maxim (Batin '71), Lemnaru, Ibeh. Antrenor Petre Grigoras.

FRF cere scuze suporterului stelist de 9 ani care a ramas fara banner la meciul Steaua - FC Vaslui... Genoa va evolua doua etape fara suporteri dupa incidentele de la meciul cu Siena...