Liga Campionilor: Inter Milano si Manchester United, calificate in sferturi

Inter Milano si Manchester United s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Camionilor dupa ce au eliminat pe Bayern Munchen, respectiv Marseille, in optimi.

Dupa pauza tot bavarezii s-au aflat la conducerea jocului, insa Julio Cesar a avut cateva interventii senzationale si a mentinut rezultatul. Cand toata lumea se astepta ca Bayern sa marcheze golul despinderii, formatia italiana a dat lovitura.

In minutul 63, Sneijder a restabilit egalitatea cu un sut de la marginea careului. Golul marcat de elevii lui Leonardo a turnat plumb in ghetele germanilor care au cedat mijocul terenului.

Italienii au dat lovitura de gratie prin Goran Pandev, in minutul 88. Macedoneanul a trimis mingea in vincul portii lui Kraft dupa o faza senzationala realizata de Samuel Eto'o.

Bayern: Kraft - Lahm, Van Buyten (70 Badstuber), Breno, Pranjici - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben (68 H. Altintop), T. Muller, Ribery - Gomez. Antrenor: Louis Van Gaal

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Ranocchia, Chivu (87 Nagatomo) - Stankovic (51 Coutinho), Thiago Motta, Cambiasso - Sneijder - Eto'o, Pandev (90 Kharja). Antrenor: Leonardo

MANCHESTER UTD - O. MARSEILLE 2-1

Dupa 0-0 in Franta, Manchester United a inceput linistitor partida de pe Old Trafford.

Chicharito Hernandez a deschis scorul in minutul 5, dupa o centrare a lui Rooney.

Au urmat cateva ocazii uriase pentru francezi. Gignac a scapat singur cu portarul, dar a trimis peste trasversala (9). In minutul 36, Diawara a reluat pe langa poarta o centrare excelenta, iar Remy a trimis un vole naprasnic peste poarta lui Manchester (43).

In repriza secunda, Hernandez a dublat avantajul gazdelor si zarurile pareau aruncate. Wes Brown a dorit sa complice lucrurile pe final, fundasul lui United trimitand cu capul in propria poarta (82). Francezii au incercat sa inscrie golul calificarii, insa United a rezistat fara prea mari emotii si merge in sferturi.

Manchester:
Van der Sar - O'Shea (37 Rafael) (70 Fabio), Smalling, Brown,Evra - Giggs, Scholes, Carrick, Nani (62 Valencia) - Hernandez - Rooney. Antrenor: Alex Ferguson

Marseille: Mandanda - Fanni, Heinze, Diawara, Taiwo - Mbia (80 Ayew), Cheyrou - Remy, Lucho Gonzales, Ayew - Gignac (69 Valbuena). Antrenor: Didier Deschamps

Buducnost - Oltchim Rm. Valcea 31-21/ Valcencele rateaza semifinalele Ligii Campionilor... VIDEO! Dans si balet in loc de incalzire, la meciul Milan-Bari!...