Victoria României la Campionatele Europene de box! Cine sunt cele două câștigătoare

România a încheiat, luni, participarea la Campionatele Europene de box pentru tineret de la Sofia cu două medalii de bronz, ambele obţinute la feminin.

Bianca Cobzaru a cucerit bronzul la cat. 54 kg, după ce a fost învinsă în semifinale de irlandeza Niamh Chloe Fay, la puncte, cu 5-0.

Denisa Elena Petre şi-a adjudecat şi ea o medalie de bronz, la cat. +81 kg, după ce a abandonat în repriza a doua a semifinalei cu ucraineanca Maria Krivonis.

România a aliniat 14 pugilişti la Sofia, 7 băieţi şi 7 fete.

(sursa: Agerpres)

Filip Jianu s-a calificat în turul al doilea al turneului challenger de la Istanbul... Preliminariile Euro-2020: Victorii pentru Germania şi Olanda; Croaţia, vicecampioana mondială, doar remiză cu Azerbaidja...