Rennes pierde acasa cu Toulouse si lupta pentru locul 3 se inteteste in Ligue 1

Echipa lui Frederic Antonetti a fost invinsa de alb-violeti facand un pas inapoi din lupta pentru preliminariile Ligii Campionilor.

Toulouse a ramas aceeasi echipa agresiva, care nu face distinctie intre meciurile de acasa si cele din deplasare.

In deplasarea de la Rennes, nu mai putin de 6 jucatori i lui Alain Casanova au primit cartonasul galben. Totusi deplasarea celor din Sudul Frantei pe Stade de la Rue de Lorient nu s-a lasat doar cu suspendari ci si cu puncte, pentru ca Danze si-a marcat in proprie poarta in ultimul minut al primei reprize. 1-0 si Toulouse o egaleaza pe Lille pe locul al treilea, acumuland 47 de puncte. Nordicii au insa un meci mai putin disputat, cu Valenciennes.

Intr-o alta partida desfasurata duminica, Sochaux a invins cu 2-0 pe Nice si a predat lanterna rosie lui Auxerre, mentinand totodata si echipa de pe Coasta de Azur in zona nisipurilor miscatoare.

Cavani o salveaza, din nou, pe Napoli. Vezi rezultatele din Italia!... Steaua - Astra 2-1 / Ros-albastrii, la 5 puncte de lider...