Unirea Urziceni - Liverpool 1-3

Unirea Urziceni a pierdut si meciul de la Bucuresti in fata lui Liverpool si a parasit Europa League. Ialomitenii au inceput curajos partida si au condus cu 1-0, insa jucatorii antrenati de Rafa Benitez au intors rezultatul si s-au impus in final cu scorul de 3-1.

In minutul 27, ialomitenii raman fara capitanul George Galamaz, accidentat, iar iesirea sa a destabilizat defensiva. Liverpool a egalalat in minutul 30, atunci cand Mascherano a sutat violent din afara careului la o minge respinsa gresit de Onofras. In minutul 41, Babel a stabilit scorul la pauza, reluand in plasa din apropiere.

Dupa ce Unirea a ratat cateva ocazii imense, Steven Gerrard a inscris golul trei pentru Liverpool, in minutul 57, stabilind si scorul final: 3-1.

Ultimele 30 de minute nu au mai contat decat pentru atmosfera: peste 20.000 de oameni au ramas in tribune pana la ultimul fluier, pentru a saluta jucatorii Unirii Urziceni la incheierea acestei aventuri europene.

Echipe:

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 24. Maftei, 6. Galamaz (4. Mehmedovici '27), 22. Bruno Fernandes, 23. Bordeanu - 10. Paduretu, 8. Paraschiv (18. Ricardo '56), 32. Apostol - 25. Onofras (17. Semedo '62), 7. Bilasco, 30. Frunza. Antrenor: Ronny Levy.

FC Liverpool: 25. Reina - 23. Carragher (34. Kelly '62), 5. Agger, 37. Skrtel (16. Kirgyakos '66), 22. Insua - 21. Lucas - 19. Babel, 8. Gerrard, 20. Mascherano, 15. Benayoun (12. F. Aurelio '78) - 24. Ngog. Antrenor: Rafael Benitez.

Europa League/ Sahtior si AS Roma, eliminate din competitie... Anghel Iordanescu: "A fost greseala vietii mele ca am antrenat Rapidul"...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00