VIDEO CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu 2-1/ Victorie cu emotii

CFR Cluj a revenit la victorie dupa ce a trecut cu scorul de 2-1, pe teren propriu, de formatia Pandurii Tg Jiu, intr-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1.

Bastos putea inscrie pentru 3-0 cu doua minute inainte de pauza, insa sutul sau a fost respins de Popa cu un reflex senzational.

In repriza secuda oaspetii au iesit mult mai motivati de la cabine si au pus o presiune constanta la poarta lui Stancioiu, in cautarea reducerii handicapului. Orac si Bastos au ratat cele mai mari ocazii pentru gorjeni.

In cele din urma eforturile oaspetilor au fost rasplatite in minutul 85, cand Voiculet a executat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Hidisan. Desi au continuat sa atace, oaspetii n-au reusit sa restabileasca egalitatea.

Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu, Tony, Piccolo, Alcantara, Edimar, Bastos, Muresan, Culio, Hora, Bud, E. Kone

Pandurii Tg. Jiu: Popa, Grecu, Pintilii, Chiriches, Matei, Orac, Voiculet, Menassel, Bacila, Iordache, Stromajer

Oficial: Zlatan Ibrahimovic a fost transferat la AC Milan... Steaua a transferat sase jucatori de la Unirea Urziceni: Bilasco, Galamaz, Apostol, Ricardo, Onofras si Marinescu...