Pacientul confirmat cu coronavirus şi internat la Craiova a fost testat din nou, rezultatul fiind pozitiv; el va rămâne în izolare în spital
Pacientul de 51 de ani confirmat cu coronavirus şi internat la Craiova a fost testat pentru a doua oară, rezultatul fiind pozitiv, astfel că el va rămâne izolat în spital, afirmă reprezentanţii Prefecturii Dolj.
Publicat: Marti, 10 Martie 2020, 10:40 | Actualizat: Marti, 10 Martie 2020, 10:57- MAREA PREMIERĂ Te Cunosc de Undeva! Vezi ce surprize ți-am pregătit AZI de la ora 20:00, pe Antena 1 și în AntenaPLAY
- Chefi la cuțite, sezonul 15 - din 10 martie, pe Antena 1 și în AntenaPLAY
Potrivit Prefecturii Dolj, rezultatul celui de-al doilea test efectuat pacientului din Caracal, în vârstă de 51 de ani, internat la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase şi Pneumoftiziologie "Dr. Victor Babeş“ Craiova a ieşit pozitiv.
Pacientul va rămâne în izolare la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase şi Pneumoftiziologie "Dr. Victor Babeş" Craiova, arată sursa citată.
Bărbatul de 51 de ani din Olt a fost confirmat cu coronavirus vineri, fiind atunci al optulea caz.
Sursa : news.ro