Mihail Cîrcotă a mizat pe piesa lui originală, iar jurații X Factor au rămas mască: „E compusă de mine. Mai am una pe drum”
Mihail Cîrcotă a venit la X Factor, în ediția de pe 16 martie 2025, alături de sora lui. Pe scenă, concurentul din Republica Moldova a cântat o piesă compusă chiar de el, iar pe jurați i-a lăsat fără replică.
Autor: Redacție a1.ro Publicat: Luni, 17 Martie 2025, 13:19 | Actualizat: Luni, 17 Martie 2025, 15:40Mihail Cîrcotă a venit la X Factor, în ediția de pe 16 martie 2025, iar momentul său a fost unul cât se poate de neașteptat pentru membrii juriului. În timp ce se afla cu Adelina Chivu și Mihai Morar, sora concurentului a dezvăluit că Mihail a terminat psihologia și are o și o diplomă de stilist și frizer.
Pe scenă, Mihail Cîrcotă a dezvăluit că vine din Republica Moldova, iar piesa pe care o va cânta este compoziție proprie.
„Am o piesă scrisă de mine și mai este una pe drum. E piesa mea, compusă, cu videoclip. Nu e pentru prima dată, pe voi vă văd prima dată, real. Muzica ta o ascult de mic. Am 36 de ani”, a mărturisit concurentul în fața juraților X Factor, în ediția de pe 16 martie 2025.
Pe aceeași temă„Ora 00:23” s-a numit piesa cântată de Mihail Cîrcotă pe scena X Factor, iar Puya a rămas cu gura căscată atunci când tânărul a început să rostească primele versuri ale melodiei. De asemenea, Delia abia s-a abținut să nu râdă.
„Ce să zic? Cum ai observat și tu și cum ai recunoscut și tu, ai ieșit de pe ritm! Înțeleg că e ceva personal, dar noi suntem aici ca să judecăm actul artistic. Din punctul meu de vedere, la rap, faptul că trebuie să fii pe ritm, contează foarte mult. Și contează și atitudinea scenică, iar eu nu am văzut niciodată un rapper așa de timid ca tine”, i-a zis Puya concurentului.
Mihail Cîrcotă a obținut 3 x NU și un DA de încurajare din partea lui Puya. După răspunsurile negative, Marius Moga l-a îmbărbătat și el: „Viața e un șir de experiențe. Ia și tu ce e bun din ce s-a întâmplat azi, aici. Mai scrie niște piese”.
Iar concurentul a adăugat: „Mai scriu, că nu am încotro. Când mă apucă, scriu”.
Unibet, sponsorul emisiunii X Factor, îi susține pe concurenți să prindă mereu curajul de a-și urma visurile, oricât de îndrăznețe ar părea ele!
Acum e rândul tău să dai HIT-ul! X Factor și Unibet te invită la concurs! Gândește ceva amuzant, creativ sau neașteptat și trimite-ne versul tău! Găsește cel mai haios refren inspirat de X-Factor și pariuri și intră în competiția unde te așteaptă premii pe măsură!
Înscrie-te și hai să ne iei premiile >>> https://tudaihitul.a1.ro