Articole despre victorie

Preliminarii Euro-2020: Polonia, a patra echipă calificată la turneul final; Germania a învins Estonia în inferioritate numerică, scor 3-0

Reprezentativa Poloniei s-a calificat la Campionatul European din 2020, după ce a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, selecţionata Macedoniei de Nord, în grupa G a preliminariilor.

Duminica, 13.10.2019, 23:57
Australia a învins Georgia, scor 27-8, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Australiei a învins, vineri, la Shizuoka, selecţionata Georgiei, scor 27-8, în grupa D, de la Cupa Mondială de rugby.

Vineri, 11.10.2019, 16:12

Adversarii lui Viktor Orban încearcă să obţină o victorie la Budapesta în alegerile locale de duminică

Opoziţia ungară s-a unit cu obiectivul de a obţine o victorie în alegerile muncipale de la Budapesta, prevăzute duminică, sperând să reuşească împotriva lui Viktor Orban ”lovitura de la Istanbul”, relatează AFP.

Joi, 10.10.2019, 15:28
Tomac: Oficial, s-a încheiat epoca Dragnea! Victorie pentru români, din respect pentru români

Liderul PMP, Eugen Tomac, a declarat că reuşita moţiunii de cenzură este o victorie pentru români, prin care s-a demonstrat că oameni politici cu viziuni diferite îşi pot da mâna în interesul acestei ţări. "Oficial, s-a încheiat epoca Dragnea! Victorie pentru români, din respect pentru români (...) E o victorie uriaşă a opoziţiei, din respect pentru români, urmează o perioadă dificilă", a spus Tomac.

Joi, 10.10.2019, 14:35
Ţara Galilor a învins Fiji, scor 29-17, şi s-a calificat în sferturile CM de rugby

Reprezentativa Ţării Galilor a învins, miercuri, la Oita, cu scorul de 29-17, selecţionata statului Fiji, într-un meci din grupa D a Cupei Mondiale de rugby din Japonia. Galezii s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

Miercuri, 09.10.2019, 15:48
Scoţia - Rusia, scor 61-0, la Cupa Mondială de rugby

Scoţia a învins, miercuri, la Shizuoka, cu scorul de 61-0 (21-0), reprezentativa Rusiei, în Grupa A a Cupei Mondiale de rugby din Japonia.

Miercuri, 09.10.2019, 12:04
Argentina a învins SUA, scor 47-17, la Cupa Mondială

Argentina a învins, miercuri, la Kumagaya, cu scorul de 47-17 (19-5), reprezentativa SUA, în Grupa C a Cupei Mondiale de rugby din Japonia.

Miercuri, 09.10.2019, 09:37
Africa de Sud a învins Canada, scor 66-7, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Africii de Sud a învins selecţionata Canadei, scor 66-7, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială de rugby.

Marti, 08.10.2019, 15:14

Opoziţia kosovară îi înfrânge în alegerile legislative pe ”comandanţii” gherilei, la putere de un deceniu

Alegătorii au ales schimbarea în Kosovo şi au pus opoziţia pe primul loc în alegerile legislative de duminică, impunând o înfrângere dură liderilor gherilei care se află la putere de un deceniu, relatează AFP.

Luni, 07.10.2019, 11:10
Juventus a învins cu 2-1 Inter Milano, în derbiul Serie A. Pentru milanezi este primul eşec din acest sezon; Juve rămâne neînvinsă

Formaţia Juventus Torino a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Internazionale Milano, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Italiei. Inter a înregistrat astfel prima înfrângere din acest sezon şi a coborât pe poziţia a doua în clasament, lider devenind Juventus.

Duminica, 06.10.2019, 23:53
Africa de Sud a învins Italia, scor 49-3, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Africii de Sud a învins, vineri, la Shizuoka, cu scorul de 49-3, selecţionata Italiei, în grupa B de la Cupa Mondială din Japonia.

Vineri, 04.10.2019, 15:29
Qarabag a câştigat cu 4-1 meciul din deplasare cu Dudelange, întrerupt jumătate de oră după apariţia unei drone

Formaţia Qarabag a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Dudelange, într-un meci din grupa A a Ligii Europa, joc care a fost întrerupt în prima repriză după apariţia unei drone cu drapelul Armeniei.

Vineri, 04.10.2019, 00:23
Neil Lennon: Întreaga echipă a funcţionat perfect ca grup. Singura dezamăgire, că nu am câştigat la o diferenţă mai mare

Tehnicianul echipei Celtic Glasgow, Neil Lennon, a declarat după meciul cu CFR Cluj, scor 2-0, că singura sa dezamăgire este că formaţia sa nu s-a impus la o diferenţă mai mare în faţa clujenilor.

Vineri, 04.10.2019, 00:18
Irlanda a învins Rusia, scor 35-0, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Irlandei a învins, joi, cu scorul de 35-0, selecţionata Rusiei, într-un meci din grupa A a Cupei Mondiale de rugby, competiţie găzduită de Japonia.

Joi, 03.10.2019, 16:16
Naomi Osaka a învins-o pe Alison Riske şi s-a calificat în sferturi la Beijing

Jucătoarea japoneză de tenis Naomi Osaka, cap de serie numărul 4, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing.

Joi, 03.10.2019, 12:40
Fiji a învins Georgia, scor 45-10, la Cupa Mondială de rugby

Selecţionata statului Fiji a învins reprezentativa Georgiei, scor 45-10, joi, în grupa D de la Cupa Mondială de rugby.

Joi, 03.10.2019, 10:20
Noua Zeelandă a învins Canada cu scorul de 63-0, la CM de rugby

Reprezentativa Noii Zeelande a învins, miercuri, la Oita, cu scorul de 63-0, selecţionata Canadei, într-un meci din grupa B a Cupei Mondiale de rugby, competiţie găzduită de Japonia.

Miercuri, 02.10.2019, 16:39
Franţa a învins SUA, scor 33-9, la CM de rugby

Reprezentativa Franţei a învins, miercuri, la Fukuoka, echipa SUA, cu scorul de 33-9 (12-6), în etapa a II-a a Grupei C a Cupei Mondiale de rugby.

Miercuri, 02.10.2019, 12:31
Parma a învins Torino, scor 3-2, printr-un gol marcat în minutul 88

Formaţia Parma a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Torino, în ultimul meci al etapei a şasea a campionatului Italiei.

Marti, 01.10.2019, 08:17

Şeful Executivului Abdullah Abdullah revendică o victorie în alegerile prezidenţiale afgane şi anunţă că ”nu va exista un tur doi”; Comisia Electorală spune că ea anunţă rezultatele

Principalul concurent al şefului statului afgan Ashraf Ghani în alegerile prezidenţiale de sâmbătă, şeful Executivului afgan, Abdullah Abdullah, a revendicat victoria în acest scrutin luni, într-o conferinţă de presă, relatează AFP.

Luni, 30.09.2019, 16:32
Sebastian Kurz triumfă în alegeri, dar este izolat şi caută parteneri cu care să guverneze Austria

Sebastian Kurz caută, începând de luni, parteneri cu care să guverneze Austria, în urma unei largi victorii în alegerile legislative, însă fără susţinerea extremei drepte, fostul său aliat, şi evitat de celelalte formaţiuni, relatează AFP.

Luni, 30.09.2019, 12:44
CM de rugby: Anglia a învins SUA, scor 45-7; Italia a trecut de Canada, scor 48-7

Reprezentativa Angliei a învins selecţionata SUA, scor 45-7, în grupa C de la Cupa Mondială de rugby din Japonia.

Joi, 26.09.2019, 15:41
Real Madrid rămâne neînvinsă în actualul sezon de LaLiga: scor 2-0 cu Osasuna

Formaţia Real Madrid a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Osasuna, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Spaniei.

Joi, 26.09.2019, 09:49
Hermannstadt a învins Chindia în inferioritate numerică, scor 1-0, şi s-a calificat în optimile Cupei României

Formaţia Hermannstadt s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Cupei României, impunându-se cu scorul de 1-0 în meciul disputat la Ploieşti cu Chindia Târgovişte, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 68.

Miercuri, 25.09.2019, 17:45
Universitatea Cluj a învins, scor 3-2, după prelungiri, echipa U Craiova 1948, revenind de la 0-2, şi s-a calificat în optimile Cupei României

Formaţia Universitatea Cluj a învins, marţi, în deplasare, scor 3-2, după prelungiri, echipa U Craiova 1948, revenind de la 0-2, şi s-a calificat în optimile Cupei României. Clujenii au evoluat şi în inferioritate numerică din minutul 81.

Miercuri, 25.09.2019, 00:10
FC Barcelona, victorie cu Villarreal, scor 2-1, în LaLiga; Messi a fost schimbat la pauză din cauza unei probleme la coapsă

Formaţia FC Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Villarreal, în primul meci al etapei a VI-a a campionatului Spaniei.

Marti, 24.09.2019, 23:54
Samoa a învins Rusia, scor 34-9, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa statului Samoa a învins selecţionata Rusiei, scor 34-9, în grupa A de la Cupa Mondială de rugby din Japonia.

Marti, 24.09.2019, 16:12
Ashleigh Barty a început cu o victorie turneul de la Wuhan

Australianca Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-1, pe sportiva franceză Caroline Garcia, locul 30 WTA, în turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan.

Marti, 24.09.2019, 14:36
Ţara Galilor a învins Georgia, scor 43-14, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Ţării Galilor a învins, luni, la Toyota, selecţionata Georgiei, scor 43-14 (29-0), în grupa D la Cupa Mondială de rugby din Japonia.

Luni, 23.09.2019, 15:12
Europa a câştigat a treia ediţie a Laver Cup

Echipa Europei a învins formaţia Restului Lumii cu scorul general de 13-11 şi a câştigat pentru a treia oară din tot atâtea ediţii Laver Cup, competiţie care a avut loc la Geneva.

Luni, 23.09.2019, 08:14
Real Madrid câştigă la Sevilla şi urcă pe locul doi în LaLiga

Real Madrid a câştigat după peste patru ani pe terenul formaţiei FC Sevilla. Madrilenii s-au impus cu 1-0, duminică, în etapa a V-a din LaLiga.

Luni, 23.09.2019, 00:12
Neymar aduce încă trei puncte formaţiei PSG, în derbiul cu Lyon

PSG a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Olympique Lyon, în etapa a VI-a din Ligue 1.

Duminica, 22.09.2019, 23:58
Iohannis, după votul favorabil primit de Kovesi pentru postul de procuror-şef european: Victorie importantă pentru România, obţinută în pofida faptului că Guvernul PSD a încercat permanent să blocheze candidatura unui profesionist

Preşedintele Klaus Iohannis afirmă, după votul favorabil primit în COREPER de fosta şefă DNA LAura Codruţa Kovesi pentru postul de procuror-şef european, că este o victorie importantă pentru România, obţinută în pofida faptului că Guvernul PSD a încercat permanent să blocheze candidatura acesteia, pe care o numeşte ”un profesionist, recunoscut pentru lupta sa împotriva corupţiei”.

Joi, 19.09.2019, 15:17
Ludovic Orban, despre votul pentru Kovesi: Este o victorie imensă pentru România, la care a contribuit decisiv preşedintele Iohannis, alături de liderii şi europarlamentarii PNL

Liderul PNL, Ludovic Orban, spune că votul din COREPER pentru Laura Codruţa Kovesi este o victorie imensă pentru România, la care a contribuit decisiv preşedintele Klaus Iohannis, alături de liderii şi europarlamentarii PNL.

Joi, 19.09.2019, 13:56
Tuchel, după 3-0 cu Real Madrid: Dacă vreunul mă întreabă dacă vom câştiga Liga Campionilor, plec în secunda următoare

Antrenorul formţiei PSG, Thomas Tuchel, şi-a ascuns cu greu satisfacţia la conferinţa de presă organizată după succesul cu Real Madrid din Liga Campionilor.

Joi, 19.09.2019, 08:50
Liga Campionilor: PSG a învins Real Madrid cu 3-0; Atletico – Juventus, scor 2-2

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Real Madrid, într-un meci din prima etapă a grupei A a Ligii Campionilor.

Miercuri, 18.09.2019, 23:59
România, victorie în ultimul meci din grupa C a CE de volei masculin, dar optimile sunt ratate

Naţionala de volei masculin a României a învins miercuri, la Montpellier, reprezentativa Portugaliei, cu scorul de 3-1, în ultima partidă din grupa C a Campionatului European. Tricolorii au încheiat însă pe ultimul loc în grupă (3 puncte) şi au ratat optimile de finală.

Miercuri, 18.09.2019, 17:03
Cristian Chivu a debutat cu o victorie pe banca echipei Inter Milano U17, scor 8-2 cu Brescia

Fostul internaţional Cristian Chivu a debutat cu o victorie în campionatul rezervat echipelor cu jucători sub 17 ani, informează presa italiană.

Luni, 16.09.2019, 10:26
Victorie pentru Olăroiu în faţa liderului Guangzhou Evergrande: scor 3-1

Formaţia Jiangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Guangzhou Evergrande, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Chinei.

Vineri, 13.09.2019, 16:35
Mihaela Buzărnescu va disputa prima semifinală în 2019, la Hiroshima, după 6-4, 7-5, cu Alyson Van Uytvanck

Mihaela Buzărnescu, locul 125 WTA, va disputa prima semifinală din acest an, după ce a învins-o, vineri, cu scorul de 6-4, 7-5, pe belgianca Alison Van Uytvanck, locul 63 WTA şi cap de serie numărul 3, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA de la Hiroshima.

Vineri, 13.09.2019, 10:47
Preliminarii CE-2020: Anglia, victorie cu Kosovo, scor 5-3; Portugalia a învins Lituania, scor 5-1, cu patru goluri marcate de C.Ronaldo

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi, în preliminariile Campionatului European din 2020:

Marti, 10.09.2019, 23:40
Bianca Andreescu a invins-o pe Taylor Townsend cu 6-1, 4-6, 6-2 in optimi la US Open 2019

Bianca Andreescu a invins-o cu 6-1, 4-6, 6-2 pe Taylor Townsend in optimile de finala ale US Open 2019

Marti, 03.09.2019, 07:35
Vintilă: Eu decid cine joacă şi cine nu joacă; Mă bucur că Harlem dă goluri şi cu kilograme în plus

Tehnicianul echipei FCSB, Bogdan Vintilă, a declarat duminică seară, după meciul cu FC Viitorul, scor 2-1, că acest succes a venit într-un moment potrivit şi se bucură pentru jucătorii săi.

Luni, 02.09.2019, 00:09
Victorie şi assist pentru Ionuţ Radu în Serie A: Genoa – Fiorentina, scor 2-1

Formaţia Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Fiorentina, într-un meci din etapa a doua a campionatului Italiei.

Duminica, 01.09.2019, 23:58
Simona Halep, în turul al doilea al US Open după trei ani şi după un meci complicat cu Nicole Gibbs, câştigat cu 6-3, 3-6, 6-2

Simona Halep s-a calificat în turul al doilea al US Open după trei ani şi după ce a învins-o, marţi, cu scorul de 6-3, 3-6, 6-2, pe americanca Nicole Gibbs, prezentă pe tabloul principal ca lucky loser.

Miercuri, 28.08.2019, 00:21
Paris Saint-Germain a învins Toulouse, scor 4-0, în Ligue 1; Cavani şi Mbappe s-au accidentat

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Toulouse, în etapa a treia a campionatului Franţei.

Luni, 26.08.2019, 09:21
LaLiga: FC Barcelona a învins cu 5-2 Betis Sevilla, revenind de la 0-1

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Betis Sevilla, în etapa a doua a campionatului Spaniei, meci la care oaspeţii au condus cu 1-0.

Luni, 26.08.2019, 00:10
Iordănescu: Sunt un antrenor mândru. Avem băieţi minunaţi şi astăzi au arătat fotbal total în unele momente

Tehnicianul echipei Gaz Metan Mediaş, Edward Iordănescu, a declarat duminică seară, după meciul cu FCSB, scor 4-0, că această confruntare “candidează probabil la cel mai frumos joc al campionatului”. E a menţionat, la Look Plus, că este mândru de jucătorii săi.

Duminica, 25.08.2019, 23:58

Sud-coreeanul Lee Duck-hee, primul jucător surd care câştigă un meci în circuitul ATP

Sud-coreeanul Lee Duck-hee a devenit primul jucător surd care câştigă un meci în circuitul ATP, după ce l-a învins pe Henri Laaksonen, scor 7-6(4), 6-1, în primul tur la Winston-Salem.

Marti, 20.08.2019, 13:35
Elena Gabriela Ruse a învins-o pe Alexandra Cadanţu şi a acces în turul doi al calificărilor la US Open

Elena Gabriela Ruse, locul 178 WTA, a învins-o, luni seară, pe Alexandra Cadanţu, locul 256 mondial, şi a acces în turul doi al calificărilor la US Open.

Marti, 20.08.2019, 08:00