Articole despre victorie

România, trei victorii la turneul preliminar al CM2021 la handbal masculin şi se califică în faza a doua

Naţionala de handbal masculin a României a învins duminică, la Benevento, reprezentativa Italiei, scor 29-24 (13-12), şi se califică în faza a doua a preliminariilor Campionatului Mondial din 2021 cu trei succese.

Duminica, 12.01.2020, 20:32
Universitatea Craiova - Eintracht Braunschweig, scor 2-0, într-un amical

Universitatea Craiova a învins, duminică, într-un meci amical disputat în Antalya, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Eintracht Braunschweig, locul 4 în liga a treia germană.

Duminica, 12.01.2020, 14:31
Victorie pentru Şumudică în primul amical din această iarnă: Gaziantep FK – Menemenspor, scor 3-1

Formaţia Gaziantepr FK, antrenată de Marius Şumudică, a obţinut o victorie, joi, într-un meci amical cu Menemenspor, scor 3-1, partidă disputată în Antalya.

Joi, 09.01.2020, 16:22
Arsenal, în 16-imile Cupei Angliei după 1-0 cu Leeds United

Formaţia Arsenal Londra s-a calificat în 16-imile Cupei Angliei, după ce a învins, luni, cu scorul de 1-0, echipa Leeds United.

Marti, 07.01.2020, 08:11
Cupa Ligii Franţei: PSG, în sferturi după 4-1 cu Le Mans

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Franţei, după ce a învins echipa Le Mans, scor 4-1, în optimi.

Joi, 19.12.2019, 10:14
Lazio s-a impus pe terenul echipei Cagliari după ce a fost condusă cu 1-0 şi după ce a marcat în minutele '90+3 şi '90+8

Lazio a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Cagliari, în ultimul meci al etapei a XVI-a a campionatului italian Serie A.

Marti, 17.12.2019, 08:34
PSG a învins Saint-Etienne, scor 4-0, în Ligue 1; Parizienii sunt campioni de toamnă

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Saint-Etienne, în ultimul meci al etapei a XVIII-a a campionatului Franţei.

Luni, 16.12.2019, 08:55
Victoria lui Boris Johnson, contestată de britanici în stradă

Victoria lui Boris Johnson, care dă undă verde Brexitului, a scos britanicii în stradă. Suporterii opoziţiei au blocat traficul şi s-au luat la bătaie cu poliţiştii. Sute de oameni au străbătut centrul Londrei, strigând că nu-l vor pe Johnson premier. De deciziile lui depinde soarta a 400 de mii de români care locuiesc în Regat.

Duminica, 15.12.2019, 17:26

Victoria lui Boris Johnson, care dă undă verde Brexitului, a scos britanicii în stradă. Suporterii opoziţiei au blocat traficul şi s-au luat la bătaie cu poliţiştii. Sute de oameni au străbătut centrul Londrei, strigând că nu-l vor pe...

Sambata, 14.12.2019, 19:50
Olanda a învins Rusia şi este prima finalistă a Campionatului Mondial din Japonia

Naţionala de handbal feminin a Rusiei, campioană olimpică în 2016, a fost învinsă, vineri, de reprezentativa Olandei, cu scorul de 33-32 (16-16), în prima semifinală a zilei, la Campionatul Mondial din Japonia, şi este prima finalistă a competiţiei.

Vineri, 13.12.2019, 11:53

Bruxellesul vrea să-şi ”reconstruiască” relaţiile cu Londra după victoria lui Johnson în alegerile legislative anticipate

Noul comisar european însărcinat cu piaţa unică şi domeniul digital Thierry Breton a dat asigurări vineri că este necesar ca Bruxellesul să-şi ”reconstruiască” relaţiile cu Londra, mai ales în sectorul comercial, după o victorie zdrobitoare a lui Boris Johnson în alegerile legislative, care urmează că conducă la un Brexit la sfârşitul lui ianuarie, relatează AFP.

Vineri, 13.12.2019, 09:58
Boris Johnson, după ce exit-poll-urile au indicat victoria conservatorilor în alegerile legislative: Trăim în cea mai mare democraţie din lume

Premierul britanic Boris Johnson, al cărui partid a câştigat detaşat alegerile parlamentare conform exit-poll-urilor, a mulţumit tuturor celor au votat, carr au fost voluntari în campanie concluzia sa fiind: ”Trăim în cea mai mare democraţie din lume”.

Vineri, 13.12.2019, 00:33
Ana Bogdan, în sferturile turneului de la Dubai, după ce a eliminat-o pe Viktoria Kuzmova, locul 52 WTA, a doua favorită

Ana Bogdan, locul 121 WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului ITF de la Dubai, cu premii totale de 100.000 de dolari.

Miercuri, 11.12.2019, 14:03

The Washington Post dezvăluie în ”Afghanistan Papers” îndoielile SUA cu privire la capacitatea de a învinge în Războiul din Afganistan

Washingtonul şi-a ascuns ani de zile îndoielile cu privire la capacitatea sa de învinge în Războiul din Afganistan, dezvăluie cotidianul american The Washington Post (WP) într-o anchetă publicată în ediţia de luni, în care prezintă, între altele, corupţia generalizată, scăparea de sub control a bugetului şi manipularea sondajelor, tot atâtea dovezi ale eşecului Statelor Unite în acest conflict vechi de 18 ani, lansat în 2001 de către George W. Bush dup atentatele teroriste de la 11 septembrie, relatează AFP.

Marti, 10.12.2019, 14:04
Arsenal, victorie cu West Ham United, scor 3-1, în Premier League

Formaţia Arsenal Londra a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa West Ham United, în ultimul meci al etapei a XVI-a a campionatului Angliei.

Marti, 10.12.2019, 08:11
Cuțitele de aur din sezonul 7 al celui mai iubit show culinar și-au unit forțele în bucătărie

Ieri, pe 1 decembrie, cei mai talentați trei bucătari ce au reușit să obțină câte un pașaport direct de trecere către echipele sezonului 7 Chefi la cuțite au făcut front comun și și-au unit pentru prima dată forțele în bucătărie organizând un eveniment culinar de excepție

Luni, 02.12.2019, 11:52
Presa internaţională scrie despre victoria uşoară în alegeri a preşedintelui Klaus Iohannis

Presa internaţională scrie că preşedintele Klaus Iohannis a obţinut o victorie facilă în alegerile de duminică, în faţa contracandidatei sale social-democrate Viorica Dăncilă, cu promisiunea de a păstra parcursul pro-european al României şi de a relua reforma în justiţie.

Duminica, 24.11.2019, 23:04
Ludovic Orban a votat: ”Nu am emoții în privința victoriei candidatului”

Ludovic Orban a votat și a făcut declaratii

Duminica, 24.11.2019, 08:42
România va evolua, în deplasare, cu Islanda, în play-off-ul Ligii Naţiunilor. Dacă vor câştiga această întâlnire, tricolorii vor întâlni, tot în deplasare, învingătoarea dintre Bulgaria şi Ungaria, pentru un loc la Euro-2020

România va evolua, în deplasare, cu Islanda, în play-off-ul Ligii Naţiunilor, s-a stabilit, vineri, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la Nyon. Dacă vor câştiga acestă întâlnire, tricolorii vor întâlni, tot în deplasare, învingătoarea dintre Bulgaria şi Ungaria, pentru un loc la Euro-2020.

Vineri, 22.11.2019, 13:11
Liga II: FC Rapid a învins cu 2-0 liderul UTA Arad

Formaţia FC Rapid a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, liderul UTA Arad, într-un meci restanţă din etapa a zecea a Ligii a II-a.

Miercuri, 20.11.2019, 16:07
Ţara Galilor s-a calificat la Euro-2020, după victoria cu Ungaria, scor 2-0

Reprezentativa Ţării Galilor s-a calificat la Euro-2020, în urma victoriei obţinută, marţi, pe teren propriu, în faţa Ungariei, scor 2-0.

Marti, 19.11.2019, 23:53
Uau! Victorie uluitoare pentru echipa violet! Cătălin Scărlătescu și-a făcut cruce! Sorin Bontea și-a pierdut cumpătul! „Du-te, bă!”

S-a spart ghinionul pentru echipa lui chef Cătălin Scărlătescu, în cea de-a patra confruntare a sezonului șapte „Chefi la cuțite”! Violeții au fost victorioși și au surprins pe toată lumea!

Marti, 19.11.2019, 22:06
Turneul Campionilor: Federer l-a învins pe Berrettini în grupa Bjorn Borg

Elveţianul Roger Federer, favorit 3, l-a învins, marţi, pe italianul Matteo Berrettini, al optulea favorit, în grupa Bjorn Borg din cadrul Turneului Campionilor, care se desfăşoară la Londra.

Marti, 12.11.2019, 17:39
Alexander Zverev l-a învins pe Rafael Nadal în două seturi la Turneul Campionilor

Alexander Zverev (Germania), locul 7 ATP, l-a învins pe Rafael Nadal (Spania), locul I ATP, scor 6-2, 6-4, în grupa Andre Agassi de la Turneul Campionilor.

Luni, 11.11.2019, 23:43
Alegeri prezidenţiale 2019 - Iohannis a câştigat alegerile în judeţul Constanţa, obţinând peste 40 la sută din voturi - rezultate finale

Candidatul Partidului Naţional Liberal, Klaus Iohannis, a câştigat alegerile din judeţul Constanţa, obţinând peste 40 la sută din numărul total de voturi, pe locurile următoare clasându-se Viorica Dăncilă, cu puţin peste 20 de procente, şi Dan Barna, cu aproape 16 la sută, arată rezultatele finale ale Biroului Electoral Judeţean.

Luni, 11.11.2019, 14:31
Real Sociedad a învins Granada şi a urcat pe locul trei în LaLiga

Formaţia Real Sociedad a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Granada, în etapa a XII-a a campionatului Spaniei şi a urcat pe locul trei în clasament.

Luni, 04.11.2019, 08:10
Elina Svitolina a învins-o pe Sofia Kenin în Grupa Violet la Turneul Campioanelor

Jucătoarea ucraineană de tenis Elina Svitolina, locul 8 WTA şi deţinătoarea trofeului, a învins-o, vineri, scor 7-5, 7-6 (10), pe Sofia Kenin, locul 12 WTA, în Grupa Violet de la Turneul Campioanelor.

Vineri, 01.11.2019, 14:46
AC Milan, victorie cu SPAL, scor 1-0, în campionatul Italiei

Formaţia AC Milan a învins, joi, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa SPAL, în etapa a X-a a campionatului Italiei.

Vineri, 01.11.2019, 08:10
Real Madrid a învins, cu 5-0, pe Leganes, în LaLiga

Real Madrid a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (3-0), formaţia Leganes, în etapa a XI-a a campionatului spaniol LaLiga.

Joi, 31.10.2019, 08:10
Academica Clinceni s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 2-0, cu FC Botoşani

Academica Clinceni a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia FC Botoşani, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României.

Miercuri, 30.10.2019, 16:24
Inter Milano s-a impus cu Brescia, scor 2-1, şi este pe primul loc în Serie A

Formaţia Internazionale Milano a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Brescia, în etapa a X-a a campionatului Italiei. Milanezii sunt lideri provizoriu în Serie A, cu două puncte avans faţă de Juventus, care are un meci mai puţin disputat.

Miercuri, 30.10.2019, 08:41
FC Barcelona, victorie cu Real Valladolid, scor 5-1, în LaLiga; Messi, două goluri şi două pase decisive

Formaţia FC Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, echipa Real Valladolid, scor 5-1, în etapa a XI-a a campionatului Spaniei. Messi a marcat două goluri şi a dat două pase decisive.

Miercuri, 30.10.2019, 08:10
Manchester City, în sferturile Cupei Ligii Angliei, după 3-1, cu Southampton

Formaţia Manchester City s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Angliei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Southampton.

Marti, 29.10.2019, 23:52
Halep: Sunt un pic moartă. Mă bucur că am putut lupta contra unei fete mai tinere cu zece ani ca mine şi care a tocmai a câştigat US Open

Simona Halep s-a arătat foarte bucuroasă de faptul că a reuşit să învingă o adversară ca Bianca Andreescu, mult mai tânără ca ea.

Luni, 28.10.2019, 17:51
Simona Halep a câştigat primul duel cu Bianca Andreescu, scor 3-6, 6-7 (6), 6-3, la Turneul Campioanelor

Simona Halep, locul 5 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 3-6, 7-6 (6), 6-3, pe jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu, numărul 4 mondial, în prima etapă a Grupei Violet a Turneului Campioanelor, de la Shenzhen. Darren Cahill a revenit oficial antrenorul Simonei Halep cu ocazia acestui meci.( Vom reveni)

Luni, 28.10.2019, 17:23
Elina Svitolina a învins-o pe Karolina Pliskova în Grupa Violet de la Turneul Campioanelor; Urmează meciul Halep-Andreescu

Jucătoarea ucraineană Elina Svitolina, locul 8 WTA, deţinătoarea trofeului, a învins-o pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA, scor 7-6 (14/12), 6-4, în primul meci din Grupa Violet de la Turneul Campioanelor.

Luni, 28.10.2019, 14:30

Extrema dreaptă a lui Salvini obţine o victorie zdrobitoare în Umbria, fieful stângii de 70 de ani

O alianţă de dreapta condusă de către Matteo Salvini a obţinut o victorie zdrobitoare în alegerile regionale din Umbria, duminică, învingând stânga într-unul dintre fiefurile sale istorice şi aplicând totodată o lovitură coaliţiei la putere în Italia, relatează AFP.

Luni, 28.10.2019, 13:20
Peronistul Alberto Fernandez obţine o victorie în primul tur al alegerilor prezidenţiale argentiniene

Candidatul peronist de centru-stânga Alberto Fernandez a obţinut o victorie în alegerile prezidenţiale din Argentina, duminică, în primul tur, înfrângându-l pe preşedintele în exerciţiu liberal Mauricio Macri, relatează AFP.

Luni, 28.10.2019, 12:18
Paris Saint-Germain a învins Olympique Marseille, scor 4-0, în campionatul Franţei; Icardi şi Mbappe au marcat de câte două ori

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Olympique Marseille, în etapa a XI-a a campionatului Franţei.

Luni, 28.10.2019, 09:17
Lazio, victorie cu Fiorentina, scor 2-1, în Serie A

Formaţia Lazio Roma, adversară a CFR Cluj în grupele Ligii Europa, a câştigat, duminică, în deplasare, meciul susţinut în compania echipei Fiorentina, în etapa a noua a campionatului Italiei.

Luni, 28.10.2019, 08:11
Dusan Uhrin: Am condus cu 3-0, dar apoi ne-am pierdut concentrarea şi am câştigat cu noroc

Antrenorul FC Dinamo, Dusan Uhrin, a declarat că echipa sa avut nevoie de noroc pentru a se împune în faţa FC Viitorul, deşi a condus cu 3-0. El spune că jucătorii săi şi-au pierdut concentrarea când au avut avantaj de trei goluri pe tabela de marcaj.

Duminica, 27.10.2019, 23:58
Dan Petrescu spune că nu ştie dacă victoria cu Rennes este meritată: În fotbal nu meriţi tot timpul să câştigi

Antrenorul Dan Petrescu a recunsocut jocul slab al echipei lui, CFR Cluj, din meciul de la Rennes, mai ales când a avut doi jucători în plus, astfel că nu ştie dacă victoria cu 1-0 este meritată. El a spus că este foarte supărat pe jucători şi că niciunul dintre ei nu l-a mulţumit.

Vineri, 25.10.2019, 01:25
Arsenal Londra a învins Vitoria Guimaraes cu un gol marcat în minutul 90+3, în Liga Europa

Arsenal Londra a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-2), fosta adversară a FCSB Vitoria Guimaraes, în etapa a III-a a Grupei F a Ligii Europa. "Tunarii" au fost conduşi la pauză şi s-au impus după un gol marcat în minutul 90+3.

Vineri, 25.10.2019, 00:09
Arbitrul partidei Ţara Galilor - Franţa de la Cupa Mondială a sărbătorit cu fanii galezi victoria echipei antrenate de Warren Gatland. World Rugby a deschis o anchetă

O imagine în care apare arbitrul partidei Ţara Galilor - Franţa, scor 20-19, din sferturile de finală ale Cupei Mondiale de Rugby din Japonia, alături de un grup de suporteri galezi, i-a revoltat pe francezi.

Luni, 21.10.2019, 09:54
Marin Cilici a reuşit victoria cu numărul 500 din carieră

Croatul Marin Cilici, locul 25 ATP şi cap de serie numărul 3, l-a învins, joi, cu scorul de 6-1, 7-6 (5), pe compatriotul lui Ivo Karlovici, locul 87 ATP, în optimile de finală ale turneului de 250 de puncte de la Moscova.

Vineri, 18.10.2019, 08:31
În ziua în care împlineşte 29 de ani, Marius Copil s-a calificat în sferturi la Antwerp, după victorie la numărul 15 mondial

Marius Copil, locul 92 ATP, s-a calificat, joi, în sferturile de finală la turneul de la Antwerp, cu premii de 635.750 de euro.

Joi, 17.10.2019, 17:38
Nedelcearu:Trebuie să batem Suedia şi apoi mergem cu încredere să luăm un punct Spaniei

Fundaşul Ionuţ Nedelcearu a declarat, marţi seară, că naţionala României trebuie să învingă Suedia şi apoi să obţină şi un punct cu Spania, pentru a spera la calificarea la CE-2020.

Miercuri, 16.10.2019, 01:20
Contra: Dacă vom vedea o Românie la fel ca în seara asta, nu am nici cel mai mic dubiu că vom câştiga meciul cu Suedia

Selecţionerul Cosmin Contra este convins că România va câştiga meciul cu Suedia dacă jucătorii săi vor arăta aceeaşi determinare ca în meicul cu Norvegia.

Miercuri, 16.10.2019, 01:14
Naţionala de tineret a României a învins Irlanda de Nord, scor 3-0, în preliminariile Euro-2021

Naţionala de tineret a României a învins, luni, la Voluntari, selecţionata Irlandei de Nord, scor 3-0, în preliminariile Euro-2021.

Luni, 14.10.2019, 22:20
Lars Lagerbäck: Ne dorim să câştigăm la Bucureşti. România are o echipă cu jucători tineri foarte buni, dar şi jucători experimentaţi

Lars Lagerbäck, selecţionerul Norvegiei, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte victoria în meciul cu România, subliniind că echipa lui Cosmin Contra are mulţi jucători tineri foarte buni.

Luni, 14.10.2019, 15:06