Patru dintre concurentele de la Mireasa au jucat ”Jocul Calamarului”. Este vorba despre provocarea care inițial a fost acceptată de părinți. Spre deosebire de ale lor, întrebările fetelor au fost mai blânde. Cu toate acestea, au reușit să creeze discuții cu partenerii de cuplu.
Citește și: Mireasa sezonul 11. Una dintre mame a fost protagonista unui moment controversat. Ce a povestit Raluca Preda
Mireasa sezonul 11. Fetele au jucat ”Jocul Calamarului”. Discuții în două cupluri după răspunsurile date de concurente
Fetele au jucat ”Jocul Calamarului”. Edera, Mihaela, Amalia și Laura sunt cele care au participat la discuția din bucătărie. ”Dacă nu ar fi Ștefan, pe cine ai alege din băieți să petreci o noapte?”, a întrebat-o Edera pe Mihaela. ”Florin”, a răspuns ea, după ce și Elena l-a numit pe Ștefan.
”Amalia, în afară de Adi, cine are cei mai frumoși ochi?”, a întrebat-o Mihaela pe Amalia. ”Teo” a fost răspunsul. A veni rândul Amaliei să adreseze o întrebare: ”Ce înălțime are Florin?”. Elena a înțeles în ce direcție bate și a evitat să dea un răspuns. Mihaela a zis că ar intra într-o cunoaștere cu Teo dintre Adrian, Florin și Teo.
Iubita lui Ștefan a zis că l-ar lăsa pe Liviu să se apropie de ea dacă s-ar despărți de Florin. Atunci, Mihaela i-a spus că Florin nu e atât de încrezător în relația cu Elena.
”A răspuns la o întrebare la care eu nu am răspuns. Cea cu noaptea. Și faza cu sărutul... Nu știu, mi s-a părut... M-a deranjat”, a zis Ștefan când a văzut răspunsurile iubitei.
Vezi mai multe detalii în materialul video de mai sus.
Sezonul 11 al emisiunii Mireasa – Iubește românește se vede de la 14:00 de luni până vineri
Sezonul 11 al emisiunii Mireasa – Iubește românește – este o întoarcere la valorile autentice românești, care va sublinia autenticitatea, manifestarea iubirii tradiționale, relația tinerilor cu părinții și, mai ales, cu mama, care susține demersul fiului de a-și găsi o soție. Autenticul și tradiționalul se vor împleti cu modernismul și cu tinerețea, într-un sezon cu totul şi cu totul nou, zilnic, de la ora 14.00, la Antena 1.
La fel ca în sezonul anterior, publicul poate urmări în continuare, 24 de ore din 24 de ore, imagini din casele concurenților pe canalele live exclusive dedicate din AntenaPLAY.
Concurenții și mamele pot fi votate prin cele trei căi: SMS la 1272, vot gratuit în Aplicația Antena 1/ secțiunea Mireasa și în platforma http://mireasa.a1.ro.
De asemenea, vă așteptăm pe pagina de Facebook Mireasa și în grupul oficial Mireasa pentru noi informații și discuții despre concurenții sezonului 11.
Chat-ul zilei la Mireasa, 14 aprilie 2025. Comentează aici cele mai importante momente din show... Mireasa sezonul 11. Tensiuni între Elena și Florin! Cei doi nu se mai țin de mână...