FC Brasov - CFR Cluj 0-1/ CFR, pe primul loc

CFR Cluj s-a impus cu 1-0, in deplasare, cu FC Brasov, in ultima partida din cadrul etapei a 24-a a Ligii 1, si a redevenit lider. Unicul gol al meciului a fost inscris de Cristi Bud, in minutul 19.

Elevii antrenati de Viorel Moldovan puteau restabili egalitatea in minutul 74, in urma unei lovituri libere executata de Cristi Ionescu. Insa tot CFR-ul a fost echipa care a ratat cateva sanse bune pe contraatac, prin Bud si Ysuff Kone.

FC Brasov:
1. Coman - 2. Rui Duarte, 15. Oros, 55. Nuno Diogo, 12. Cr. Ionescu - 20. Voicu, 27. Maldarasanu (24. Landauri '74), 6. Nene, 7. C. Munteanu (18. Cristescu '63) - 11. Zaharia, 19. Savic (21. Sburlea '46). Antrenor: Viorel Moldovan.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 13. Piccolo, 20. Cadu, 15. Alcantara - 2. Tony (8. Peralta '64), 6. Mureşan, 19. Culio, 66. Edimar - 10. N. Dica (4. Panin '76) - 5. Y. Kone, 85. Bud (16. Botone '64). Antrenor Andrea Mandorlini.

Thierry Henry va evolua in MLS... Ioan Andone, antrenor la Rapid Bucuresti?...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00