FC Timisoara - Unirea Urziceni 0-0

FC Timisoara si Unirea Urziceni au remizat, scor 0-0, dupa un joc spectaculos in ultima partida din cadrul etapei a 21-a a Ligii 1, disputata pe stadionul Dan Paltinisanu.

Timisorenii au intrat treptat in joc, ratand cateva oportunitati, insa cea mai mare a fost in minutul 35. Goga a primit o pasa foarte buna de la Chitu, dar trimis prea slab dintr-o pozitie excelenta.

Repriza secunda a fost la fel de spectaculoasa cu mari ocazii si la ambele porti. Tudor a salvat de cateva ori, Unirea, la niste suturi periculoase ale timisorenilor, in timp ce Taborda a pastrat poarta intacta pentru banateni.

Pe finalul meciului spiritele s-au incins, dupa ce Taborda a intrat cu talpa la un adversar in timpul unui duel aerian. Contra si Bruno Fernandes s-au luat la cearta si au primit cate un cartonas galben.

Gazdele au solicitat si o lovitura de la 11 metri la un duel aerian la marginea careului de 16 metri, in urma caruia Brandan a atins balonul cu mana, lucru semnalizat de asistentul Ionel Popa, insa arbitrul Istvan Kovacs a lasat jocul sa continue.

FC Timisoara - Unirea se termina 0-0 si campioana Romaniei ramane inca fara victorie sub conducerea tehnicianului Ronny Levy.

Au evoluat echipele:

FC Timisoara: 99. Taborda - 16. Luchin, 26. Mera, 6. Nibombe, 3. Sepsi - 26. Chiacu (22. Gurita '46), 55. Bourceanu, 5. Alexa, 25. Chitu (33. Mejia '77) - 9. Parks (27. Magera '67), 21. Goga. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Urziceni:
74. D. Tudor - 24. Maftei, 6. Galamaz, 22. B. Fernandes, 19. Brandan - 8. S.Paraschiv - 17. Semedo (14. Rusescu '81), 32. I. Apostol (11. Onofras '51), 10. Paduretu, 30. S. Frunză (23. Bordeanu '90+2) - 7. Bilasco. Antrenor: Ronny Levy

Oltchim-Hypo Viena 32-27 / Valcencele merg in semifinale de pe primul loc... VIDEO Serie A/ AS Roma si Juventus, remize de 3-3...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00