Wigan - Manchester City 0-1 / Cetatenii, lideri solitari

Trupa lui Mancini s-a impus in deplasare cu la Wigan si a revent pe primul clasament in Premier League.

In debutul partidei, City a fost iertata de un penalty la o faza la care Barry l-a faultat in propriul careu pe Jordi Gomez. Arbitrul a lasat jocul sa continue, spre dezamagirea gazdelor.

Echipa lui Pantilimon (doar rezerva la aceasta partida) a reusit sa deschida scorul in minutul 22. Silva a executat perfect o lovitura libera si Dzeko l-a invins cu o lovitura de cap pe Al Habsi.

Sarbatoritul Zabaleta (care a implinit 27 de ani exact in ziua meciului) a avut o interventie salvatoare la faza creata de Rodallega, Moses si Jordi Gomez in minutul 30, asa ca cetatenii au intrat in avantaj la pauza.

In repriza secunda, Al Habsi a avut a avut o dubla interventie la Dzeko si Silva, pastrand proportiile scorului. Acelasi lucru l-a realizat si Aguero, care nu a nimerit poarta din 10 metri pozitie centrala.

Fluierul final a consfiintit victoria lui City, nu inainte ca Hart sa salveze in fata lui McCarthy. Cu acest rezultat, cetatenii ajung la 51 de puncte, cu 3 mai mult decat Manchester United.

Kimmi Raikkonen revine in Formula 1... Vezi lotul Libiei pentru Cupa Africii pe Natiuni!...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00