Articole despre campioana

Benfica Lisabona, noua campioana a Portugaliei

Formatia Benfica Lisabona a devenit noua campioana a Portugaliei dupa cinci ani de asteptare. In ultima etapa de campioant, “vulturii” s-au impus pe teren propriu, scor 2-1, in fata formatiei Rio Ave. Cardozo a reusit o dubla pentru gazde, in minutele 3 si 78, respectiv Ricardo Chaves (‘72). (sursa foto:uefa.com)

Luni, 10.05.2010, 00:00
Olympique Marseille a castigat titlul in Franta dupa 18 ani de pauza

Olimpique Marseille este noua campioana a Frantei, dupa o pauza de 18 ani. Alb-albastri sunt la cel de-al 9-lea titlu din istoria clubului.

Joi, 06.05.2010, 00:00
HCM Constanta este matematic campioana nationala la handbal masculin

HCM Constanta s-a impus pe teren propriu in fata formatiei Rom Cri Brasov, scor 37-22, asigurandu-si matematic cel de-al cincilea titlu de campioana nationala la handbal masculin.

Duminica, 25.04.2010, 00:00
Alina Dumitru, campioana europeana

Alina Dumitru a cucerit joi medalia de aur a categoria 48 de kilograme in cadrul Campionatelor Europene din Austria (Viena).

Joi, 22.04.2010, 21:04
REMAT Zalau, noua campioana nationala la volei masculin

REMAT Zalau este noua campioana nationala la volei masculin, dupa o dominatie de trei ani a constantenilor. Ardelenii au invins in ultima partida de campionat formatia CVM Tomis, scor 3-0, la finalul careia au inceput sarbatoarea.

Marti, 20.04.2010, 00:00
Oltchim Rimnicu Vilcea, campioana nationala pentru a 16-a oara

Oltchim Rimnicu Vilcea si-a asigurat ce de-al 16-lea titlu de campioana nationala, dupa ce trecut de "U" Cluj Jolidon, scor 42-25, intr-un meci din cadrul Ligii nationale de handbal.

Marti, 13.04.2010, 00:00
Volei: Remat Zalau, tot mai aproape de titlu

Remat Zalau a mai facut un pas spre castigarea titlului de campioana, dupa ce a debutat cu victorie in cel de-al doilea turneu al play-off-ului Ligii Nationale la volei masculin, care se desfasoara la Dej.

Vineri, 09.04.2010, 00:00
SC Miercurea Ciuc, din nou campioana nationala la hochei pe gheata

Sport Club Miercurea Ciuc este din nou campioana Romaniei la hochei pe gheata. Ciucanii s-au impus cu 6-3 in fata formatiei Steaua Rangers in meciul sase al finalei Campionatului National, disputat pe patinoarul "Mihai Flamaropol" din Bucuresti. Scorul pe reprize a fost 2-3, 0-2, 1-1.

Joi, 25.03.2010, 00:00
Canada, campioana olimpica la hochei pe gheata

Canada si SUA au oferit un spectacol total in finala olimpica la hochei. Americanii castigasera in grupe, scor 5-3, insa in finala lucrurile au stat cu totul altfel. Incurajata de un public frenetic, Canada s-a impus in partida pentru aur cu scorul de 3-2 (1-0,1-1, 0-1, 1-0).

Luni, 01.03.2010, 00:00