Articole despre campionatele mondiale de inot

VIDEO | David Popovici, locul 6 în finala probei de 100 de metri liber de la CM de la Fukuoka. Vezi cursa

După ce s-a calificat de pe a cincea poziție, David Popovici a făcut spectacol în finala probei de 100 de metri liber de la Campionatele Mondiale de la Fukuoka 2023. Cusa admirabilă a fost live pe Antena 1 și AntenaPLAY.

Joi, 27.07.2023, 14:28
Aur și argint pentru Constantin Popovici și Cătălin Preda la sărituri de la mare înălțime! Proba a fost exclusiv în AntenaPLAY

După cele patru sărituri, Constantin Popovici a adunat 472.80 puncte, fiind lider detaşat în clasament. Cătălin Preda l-a urmat, cu 438.45 de puncte. Podiumul a fost completat de Gary Hunt, cu 426.30 de puncte.

Joi, 27.07.2023, 08:34
Prima reacție a lui David Popovici după ce a ratat podiumului la 200 m liber de la Mondialele de Înot: "Acesta este sportul"

David Popovici a obținut locul 4 la proba de 200 m liber din cadrul Campionatelor Mondiale de Înot de la Fukuoka 2023. Iată prima reacție a românului de 18 ani după ratarea podiumului.

Marti, 25.07.2023, 15:37
David Popovici, la 100 m liber, live în AntenaPLAY. Programul probei de la Campionatele Mondiale de Înot de la Fukuoka 2023

David Popovici a obținut locul 4 în proba de 200 de metri liber la Fukuoka 2023. Cu toate că a dominat toată cursa, la final a fost depășit și nu a prins podiumul. Drumul lui la Mondiale nu se încheie aici, însă! Urmează proba de 100 m liber.

Marti, 25.07.2023, 14:43
David Popovici, locul 4 în proba de 200 de metri liber la CM de la Fukuoka. A condus cursa, dar a fost depășit la ultimul bazin

Favorit la proba de 200 de metri liber, David Popovici a încheiat-o pe locul 4. Sportivul român a condus detașat întreaga cursă, dar a fost depășit în ultimii 25 de metri.

Marti, 25.07.2023, 14:10
Finala probei de 200 de metri liber, de la Campionatele Mondiale de Înot, transmisă live de la ora 14:00 pe Antena 1 şi AntenaPLAY

Antena 1 şi AntenaPLAY transmit mâine finala probei de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale de Înot de la Fukuoka, de la ora 14.00.

Luni, 24.07.2023, 18:23