Articole despre federer

Roger Federer, eliminat in optimi la Miami

Tenismenul elvetianul Roger Federer, numarul 1 mondial, a fost eliminat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Miami de cehul Tomas Berdych, favorit numarul 16, scor 4-6, 7-6 (7/3), 6-7 (6/8).

Miercuri, 31.03.2010, 00:00
Roger Federer, eliminat in turul III la Indian Wells

Roger Federer, numarul 1 mondial, a fost eliminat in turul trei la Indian Wells de cipriotul Marcos Baghdatis, scor 5-7, 7-5, 7-6 (7/4), dupa ce a avut trei mingi de meci.

Miercuri, 17.03.2010, 00:00
Victor Hanescu, eliminat de Federer la Indian Wells

Tenismanul roman Victor Hanescu a fost invins, luni, de elvetianul Roger Federer, numarul 1 mondial, in turul doi la Indian Wells, scor 6-3, 6-7 (5/7), 6-1, intr-un meci care a durat doua ore.

Luni, 15.03.2010, 00:00
Hanescu va da piept cu Federer in turul II de la Indian Wells

Scenariul de la Australian Open se repeta pentru cel mai bine clasat roman din ierarhia mondiala ATP. Victor Hanescu l-a intalnit in primul tur la Indian Wells pe argentinianul Juan Ignacio Chela, pe care l-a si invins cu 6-3, 7-6(4), si va da din nou piept cu numarul unu mondial, Roger Federer (Elvetia).

Sambata, 13.03.2010, 00:00
Victor Hanescu se mentine pe locul 43 in ierarhia ATP

Tenismanul roman Victor Hanescu se mentine pe locul 43, cu 905 puncte, in clasamentul ATP, dat publicitatii luni, informeaza site-ul atpqorldtour.com.

Luni, 08.03.2010, 00:00
Federer merge "ceas"

Duminica, 31.01.2010, 20:43
Hanescu vs Federer, in turul doi la Australian Open

Victor Hanescu merge in turul doi la Australian Open. Romanul a trecut in trei seturi de argentinianul Juan Ignacio Chela, 6 - 4, 6 - 3, 7 - 6. In turul doi, Hanescu il va intalni pe liderul mondial Roger Federer. Pana acum cei doi au mai jucat de trei...

Marti, 19.01.2010, 21:43