Antena Căutare

Chefi la cuțite, 29 aprilie 2025. Cine a câștigat al șaselea battle și ce amuletă s-a dat! Ce concurent a fost eliminat după duel

Cele trei echipe de la Chefi la cuțite s-au întrecut în cel de-al șaselea battle. Descoperă ce verdict a adus banda, cine a intrat la duel și ce concurent a fost eliminat, în ediția din 29 aprilie 2025.

Confruntarea a cincea, din ediția Chefi la cuțite din ediția anterioară, a venit adus o probă de gătit extrem de dificilă. A urmat un duel unde ingredientul impus au fost fructele, iar ediția s-a terminat cu eliminarea Mariei Bayerl din echipa verde.

Ediția 23 din data de 29 aprilie 2025 a emisiunii Chefi la cuțite sezonul 15 a adus cea de-a șasea confruntare pe echipe. Chefii s-au reîntâlnit cu echipele lor, așteptând cu nerăbdare să afle ce surpriză le-a pregătit de data aceasta Irina Fodor, dar și ce au de gătit.

Irina Fodor a anunțat proba de gătit pentru al șaselea battle. Chefii s-au întrecut la o probă de îndemânare, în ediția din 29 aprilie 2025 a emisiunii Chefi la cuțite sezonul 15

Ușile s-au deschis și aceasta și-a făcut apariția în bucătărie, aducând atât uimire și voie bună, cât și surprize și emoții, în porții generoase!

Irina Fodor a dat, totodată, și vestea unui joc pentru avantaj: „chefii trebuie să aleagă câte u0n concurent, în cămară veți găsi câte un pui întreg. Primul care îl dezosează câștigă un avantaj”.

După ce au stat puțin pe gânduri, fiecare echipă și-a desemnat concurentul: Bogdan de la echipa portocalie, Bubu de la echipa verde și de Claudiu de la echipa mov. Cronometrul a pornit și cei trei s-au apucat imediat de treabă, cu gândul la bonus. Primul care a terminat a fost Bogdan, care a adus echipei portocalii un avantaj important: „zece minute în plus la proba de gătit!”.

Citește și: Chefi la cuțite, 28 aprilie 2025. Verdict inedit la al cincilea battle! Ce concurent a fost eliminat după duel. Ce a urmat

„Degustătorii sunt fani înfocați ai emisiunii Chefi la cuțite. Ei sunt norocoșii care vor gusta astăzi din meniurile voastre. Meniu poate e mult spus, este vorba despre un platou de degustare cu zece elemente. Vorbim despre vegetarian. Deci aveți de făcut zece elemente vegetariene. Timpul este de 70 de minute, echipa portocalie are 80 de minute”, a fost anunțul ce i-a panicat pe toți la Chefi la cuțite, ediția din 29 aprilie 2025.

„Vegetariene! Băi, Irina ce te-a luat?! Ce te-a luat, doamne?!”, a fost reacția lui Chef Richard Abou Zaki.

Misiunea dificilă i-a dat pe toți peste cap, căci întocmirea meniului a fost o adevărată provocare. După ce au decis pe ce preparate mizează, cronometrul a pornit și toată lumea s-a apucat rapid de treabă. Concurenții s-au năpustit la cămară ca să facă rost de ingrediente, apoi fiecare s-a așezat la bancul de lucru și s-a apucat de rețeta pe care a fost pus responsabil.

La un moment dat, în timpul probei de gătit, Chef Richard Abou Zaki a apăsat butonul roșu și a anunțat astfel faptul că vrea să utilizeze o amuletă: „Ai puterea să reduci la tăcere atât concurenții, cât și chefii echipelor adverse timp de 20 de minute din întreaga probă. Aceștia vor avea voie să comunice doar prin semne!”.

Așa cum era de așteptat, această amuletă a complicat semnificativ cel de-al șaselea battle. Totuși, fiecare și-a dat silința pentru a termina platoul cu cele zece preparate vegetariene, în ediția din 29 aprilie 2025 a emisiunii Chefi la cuțite.

Apoi, când cele 70 de minute s-au terminat (respectiv 80 de minute pentru echipa portocalie), farfuriile au fost puse pe bandă și trimisă la degustare. În timp de degustătorii au analizat atent farfuriile și Chef Orlando Zaharia, Chef Alexandru Sautner, Chef Ștefan Popescu și Chef Richard Abou Zaki au gustat din preparte.

Așa cum era de așteptat, și de data aceasta au ieșit scântei între jurați și s-au aruncat replici acide.

Apoi a urmat cel mai tensionat moment al ediției: verdictul adus de bandă! Rând pe rând, farfuriile și-au făcut apariția și astfel am putut afla că echipa portocalie a câștigat cu opt puncte, în timp ce echipa verde a primit un punct, iar cea mov a primit doar două puncte.

„Mai dezamăgit ca astăzi nu am fost niciodată”, a zis Chef Alexandru Sautner.

„Să fie farfuria aleasă de fanii emisiunii e cea mai mare satisfacție, chiar îmi doream să câștig acest battle”, a zis Chef Richard Abou Zaki extrem de încântat.

Irina Fodor și-a făcut apoi apariția în bucătărie ca să anunțe care este misiunea celui de-al șaselea duel, în ediția din 29 aprilie 2025 a emisiunii Chefi la cuțite sezonul 15.

„E timpul să ne complicăm! O să vă dau un ingredient simplu, pe care fiecare știe să îl implice în orice fel de dish, dar am să vă rog să îl considerați un fel de vedetă în farfurie, să faceți lucruri care nu s-ar putea face fără. Și nu un singur lucru, ci trei! Trebuie să am pe farfurie trei elemente care să conțină și să pună în valoare oul! Gândiți-vă bine ce alegeți! Mult noroc, dragii mei!”, a fost vestea complet surprinzătoare dată de prezentatoare.

Când cronometrul a pornit, concurenții s-au năpustit la cămară pentru a-și lua ouă și alte ingrediente necesare. Apoi, fiecare s-a apucat de gătit. Timpul alocat gătitului a fost de doar șaizeci de minute, așa că fiecare a fost nevoit să se miște cât mai rapid și cât mai eficient. Fiecare a făcut tot ce a putut pentru a pregăti un preparat savuros și aspectuos.

A urmat apoi degustarea făcută de Chef Orlando Zaharia, Chef Alexandru Sautner, Chef Ștefan Popescu și Chef Richard Abou Zaki. Clătite, ouă de prepeliță, salată de ouă, vânătă umplută cu ouă, ruladă, pește cu sos bernaise, iată doar o parte din preparatele de la duel.

Chefii au acordat notele care au decis ce concurent a fost eliminat de la Chefi la cuțite sezonul 15, ediția din 29 aprilie 2025.

Ce concurent a fost eliminat de la Chefi la cuțite în ediția 23 din data de 29 aprilie 2025

Apoi, concurenții intrați la duel s-au întâlnit cu Irina Fodor și cu chefii pentru a afla ce concurent a fost eliminat de la Chefi la cuțite sezonul 15, ediția din 29 aprilie 2025. Rând pe rând, concurenții și-au aflat notele și au revenit în bucătărie. Emoțiile au fost mari și toți au trecut printr-un carusel uriaș de emoții.

Nu mică a fost surpriza tuturor atunci când Irina Fodor a anunțat faptul că cea mai mare notă a fost de 17 puncte, iar cea mai mică a fost de doar 4 puncte. Și de data aceasta au ieșit la iveală rivalități și tensiune, căci nimeni nu a vrut să devină concurentul care a fost eliminat de la Chefi la cuțite sezonul 15, ediția din 29 aprilie 2025.

La final, în platou au rămas Olivia Cucoș și Noni Gaspar, acesta din urmă fiind concurentul care a fost eliminat de la Chefi la cuțite, ediția din 29 aprilie 2025.

Concurentul a fost taxat pentru lipsa unui element din farfurie: „Cea mai slabă farfurie de astă seară”.

Chefi la cuțite se vede în fiecare luni, marți și miercuri, de la 20:30, pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Chefi la cuțite, lider de audiență cu ediția de ieri. Al șaselea battle aduce o surpriză neplăcută pentru chefi și concu... Echipa portocalie, o nouă victorie la Chefi la cuțite. Diseară, cursă culinară nebună: un preparat la fiecare 10 minute...
Google News A1Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Îți amintești de Răzvan Babană de la Chefi la cuțite și Nea Marin? Cum arată azi, după ce a slăbit 94 de kilograme
Îți amintești de Răzvan Babană de la Chefi la cuțite și Nea Marin? Cum arată azi, după ce a slăbit 94 de...
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Revedere emoționantă între chef Orlando Zaharia și Daria Ion, „fetița cu cireșe” din echipa sa. Gestul care l-a topit pe jurat
Revedere emoționantă între chef Orlando Zaharia și Daria Ion, „fetița cu cireșe” din echipa sa. Gestul care...
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Românul de 31 de ani care se apropie de o lovitură de proporţii. Cum va ajunge la o avere de 100 de milioane de euro
Românul de 31 de ani care se apropie de o lovitură de proporţii. Cum va ajunge la o avere de 100 de milioane de euro AntenaSport
La 70 de ani, celebrul actor iubește din nou! Imaginile în care apare alături de noua iubită, cu 30 de ani mai tânără, au surprins o lume întreagă
La 70 de ani, celebrul actor iubește din nou! Imaginile în care apare alături de noua iubită, cu 30 de ani mai... Elle
Cod roșu de furtună! A fost emis RO - Alert. Pe A3 se circulă cu dificultate | VIDEO
Cod roșu de furtună! A fost emis RO - Alert. Pe A3 se circulă cu dificultate | VIDEO Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros HelloTaste.ro
Prințesa italiană care ar putea să fie viitoarea primă doamnă a Franței. Cine este Maria Carolina de Bourbon des Deux-Siciles
Prințesa italiană care ar putea să fie viitoarea primă doamnă a Franței. Cine este Maria Carolina de Bourbon... Antena3.ro
Modelele iPhone care au fost compromise de o breșă de securitate. Ce smartphone-uri se află pe listă
Modelele iPhone care au fost compromise de o breșă de securitate. Ce smartphone-uri se află pe listă useit
Rareş Bogdan îl distruge pe Ilie Bolojan: „Le stau în coastă! Au nevoie de slugi!”
Rareş Bogdan îl distruge pe Ilie Bolojan: „Le stau în coastă! Au nevoie de slugi!” BZI
Horoscop financiar, 6-12 iulie 2026: Noroc la bani pentru 3 zodii
Horoscop financiar, 6-12 iulie 2026: Noroc la bani pentru 3 zodii Jurnalul
Porozitatea părului: detaliul care decide dacă rutina ta dă rezultate
Porozitatea părului: detaliul care decide dacă rutina ta dă rezultate Kudika
Zodia care trece prin cea mai grea încercare în acest weekend. Nimic nu va mai fi la fel pentru acest nativ
Zodia care trece prin cea mai grea încercare în acest weekend. Nimic nu va mai fi la fel pentru acest nativ Redactia.ro
Un simptom aparent banal i-a schimbat viața. Tatăl a trei copii a aflat că mai are doar câteva luni de trăit
Un simptom aparent banal i-a schimbat viața. Tatăl a trei copii a aflat că mai are doar câteva luni de trăit Observator
Proprietățile medicinale ale ceaiului de anason. Cum te poate ajuta această băutură
Proprietățile medicinale ale ceaiului de anason. Cum te poate ajuta această băutură MediCOOL
Antena 1 | V2
Antena 1 | V2 HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Idei de jocuri de rol care stimulează empatia și imaginația copiilor
Idei de jocuri de rol care stimulează empatia și imaginația copiilor DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale UseIT
Antena 1 | Show
Antena 1 | Show Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x