Real Madrid - Deportivo La Coruna 5-1/ "Hattrick" Cristiano Ronaldo. Vezi rezultatele inregistrate in Primera Division!

Formatia Real Madrid a facut show pe “Santiago Bernabeu” impotriva lui Deportivo La Coruna, impunandu-se cu scorul de 5-1, intr-un meci contand pentru etapa a 6-a din Primera Division.

Ronaldo a reusit un hattrick in minutele 23, 44 si 84 (de doua ori din penalti), celelalte doua goluri fiind inscrise de Di Maria (38') si Pepe (66'). Pentru oaspeti, Riki a deschis scorul in minutul 16.

In urma acestui rezultat, Real Madrid a acumulat 10 puncte in sase etape si ocupa pozitia a sasea in clasament, la opt puncte in urma liderului FC Barcelona.

Cele doua mari rivale se vor duela saptamana viitoare in primul El Clasico de campionat al sezonului, pe Camp Nou.

6. Real Madrid 10

Intra sa vezi cum se marcheaza un gol de pe alta planeta!... Cel mai bun handbalist al planetei, Nikola Karabatic, retinut pentru implicare in mafia pariurilor...