Vointa Sibiu - Rapid 0-1/ Victorie controversata

Rapid s-a chinuit serios pentru a obtine victoria, in deplasarea de la Vointa Sibiu, scor 1-0.

Ciprian Deac a pus mingea la punctul cu var si a inscris fara emotii, starnind o reactie de bucurie extrema din partea lui Razvan Lucescu.

Dupa marcarea jocului, giulestenii au facut un joc pragmatic, iar la pauza au intrat cu un avantaj minim.

Deac a ratat sansa unei "duble" in minutul 37. Roman a avut o actiune pe partea dreapta, a centrat in careu, iar Deac a sutat putin pe linga poarta. Popa a ratat in ultimul minut al primei reprize cea mai mare ocazie a echipei sale. L-a driblat scurt pe Alexa si a sutat la coltul scurt in bratele lui Coman.

Giulestenii nu au fortat nici in repriza a doua, iar gazdele au avut sansa de a obtine un punct important pe teren propriu.

Minutul 71 a adus si cea mai controversata faza a meciului, golul lui Cornel Coman fiind anulat pentru o presupusa pozitie de ofsaid, insa faza a fost destul de complicata.

O alta ratare importanta s-a consemnat in minutul 89, cand Martinescu a deviat la cativa centimetri de bara, irosind sperantele gazdelor.

In urma acestui rezultat echipa antrenata de Razvan Lucescu a urcat pe locul 3, la patru puncte de liderul Dinamo.

Echipe:

VOINTA SIBIU:
Miron - Forika, Tinc, N.Grigore - Bunea, Dilbea, C.Lungu, Maghici - Antohi, I.Coman , I.Popa

RAPID:
D. Coman -Bozovici, M. Antonio, Glauber, Ezequias - I. Apostol, Alexa, Teixeira - M. Roman, Cassio, Deac

VIDEO! Steaua - Otelul Galati 2-1/ Debut cu dreptul pentru Ilie Stan... Serie A: Torje, lider in Italia. Mutu rateaza penalty. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 5!...