Doliu în lumea sportivă de pretutindeni! A murit campionul la motociclism Angel Nieto! Pasiunea i-a fost fatală

Tragedie imensă în lumea sportului mondial, după ce un mare campion și-a pierdut viața într-un teribil accident cu ATV-ul.

Este vorba despre celebrul Angel Nieto, care a cucerit de 13 ori titlul de campion mondial la motociclism.

Avea 70 de ani când, din cauza unui accident cu ATV-ul. Culmea, acesta s-a izbit de o motocicletă. Pasiunea lui i-a fost așadar și ghinion.

Angel Nieto a câștigat mai bine de 90 de curse, clasându-se pe locul al treilea în clasamentul mondial, după celebrii Giacomo Agostini și Valentino Rossi.

Smiley News: Omagiu superb. Celebrul tur de pistă al lui Ayrton Senna, recreat fără celebrul pilot, dar și fără mașină!

A urcat pe podium de 139 de ori. Moartea sa a îndoliat lumea sportivă din întreaga lume.

Un reporter a trăit șocul vieții sale atunci când un trecător l-a atacat, chiar în timp ce transmitea știrile! Imaginile... Telespectatorii au crezut că nu văd bine! Un jurnalist a fost lovit cu pumnul în timp ce se afla în direct!...