Barcelona remizeaza la Stuttgart/ Bordeaux se impune la Olympiakos

Dupa un inceput dezastros de meci, Barcelona a reusit sa obtina un rezultat de egalitate la Stuttgart, scor 1-1, in optimile de finala ale Ligii Campionilor.

In repriza secunda extraterestrii si-au revenit si au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, in minutul 52, atunci cand Zlatan Ibrahimovici a reluat din fata portii o pasa excelenta primita din partea lui Pique.

Finalul meciului a adus un ritm lent, iar Stuttgart - FC Barcelona s-a terminat 1-1, echipa calificata in sferturi urmand sa se decida pe "Camp nou", dar echipa antrenata de Josep Guardiola pleaca cu prima sansa.

In cealalta partida a serii, Bordeaux a castigat cu 1-0 pe terenul lui Olympiakos Pireu, prin golul marcat de Ciani (45). Grecii au presat in final, ratand egalarea in prelungiri.

Victor Hanescu, calificat in turul doi la Acapulco... Lupescu: "In campania trecuta am avut cel mai bun tintar si nu ne-am calificat"...