Novak Djokovic s-a calificat in semifinale la Indian Wells

Novak Djokovic s-a calificat in semifinalele turnelului de la Indian Wells, dupa ce l-a depasit in doua seturi, scor 6-3, 6-4, pe Nicolas Almagro, favorit numarul 12.

Meciul a fost la discretia liderului mondial care a inregistrat a zecea victorie consecutiva la Indian Wells.

Campion la primul turneu ATP Masters 1000 al anului in 2008 si 2011, Djokovic se afla pentru a patra oara in careul de asi de la Indian Wells.

Sarbul il va intalni in semifinale pe americanul John Isner, care l-a eliminat in sferturi pe francezul Gilles Simon, scor 6-3, 1-6, 7-5.

Rezultate masculin, sferturi de finala:

Novak Djokovic - Nicolas Almagro 6-3 6-4
John Isner - Gilles Simon 6-3 1-6 7-5

In competitia feminina, a doua favorita Maria Sarapova a revenit de la 0-1 la seturi si s-a impus in decisiv in fata Mariei Kirilenko, scor 3-6, 7-5, 6-2.

Urmatoarea adversara pentru Sarapova este sarboaica Ana Ivanovic, care a eliminat-o pe Mario Bartoli, scor, 6-3, 6-4.

Rezultate feminin, sferturi de finala:

Maria Sharapova - Maria Kirilenko 3-6 7-5 6-2
Ana Ivanovic - Marion Bartoli 6-3 6-4.

Liga Campionilor: AC Milan - FC Barcelona, derby-ul din "sferturi". Vezi toate confruntarile!... Schalke intoarce scorul cu Twente, City eliminata de Sporting. Vezi rezultatele din Europa League....

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58