Serie A: Mutu rateaza duelul cu AC Milan. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 31!

Fiorentina a plecat cu un punct din deplasarea de la Cesena, formatia Viola fiind egalata in minutul 86 (disputa s-a incheiat 2-2). Adrian Mutu a fost titular la oaspeti, a primit un cartonas galben si nu va putea evolua contra Milanului in urmatoarea etapa din Serie A. Intr-o alta partida a zilei, Lecce a invins pe Udinese cu 2-0.

Mauri (min.29) si Andre Dias (min.57) au marcat pentru Lazio, dar in doar doua minute gazdele au reusit sa egaleze, prin Dossena (min. 60) si Cavani (min.62).

Lazio a avut un gol anulat eronat in minutul 65, pentru ca peste trei minute sa treaca din nou in avantaj, dupa autogolul lui Aronica.

Biava a primit cartonasul rosu in minutul 80 si misiunea gazdelor a fost mai usoara. Cavani si-a luat rolul de golgheter-salvator in serios si a mai marcat de doua ori, in minutele 82 si 88, pentru o victorie de bagat in cartea de istorie.

Parma - Bari 1-2.
AS Roma - Juventus se va disputa de la ora 21.45.

Clasament:
1 AC Milan 65 puncte
2 Napoli 62
3 Inter 60
4 Udinese 56
5 Lazio 54

Sumudica traieste. Rapid - Gaz Metan Medias 2-1... Mourinho, infrangere acasa dupa 9 ani. Barca profita si se distanteaza la 8 puncte...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00