Articole despre penalty

CFR Cluj pierde doua puncte pe teren propriu si acuza arbitrajul: 1-1 cu Petrolul

CFR Cluj a ratat sansa de a ramane la un singur punct de liderul Ligii I Dinamo, remizând cu nou-promovata Petrolul.

Duminica, 02.10.2011, 00:00
Stoian este portar pentru Romania

Stoian a aparat loviturile de pedeaspsa executate de Daniela si a spus ca a fost portar in tinerete

Miercuri, 07.09.2011, 00:04
Trezeguet a plecat la arabi

Ramas fara angajament dupa expirarea contractului cu Hercules Alicante, Trezeguet a semnat pe un an cu Bani Yas, o echipa din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Marti, 30.08.2011, 00:00
Dinamo termina la egalitate cu Varazdin, dupa ce a condus cu 2-0 in minutul 15

Calificarea in playoff-ul Europa League a devenit un obiectiv dificil pentru Dinamo, dupa alb-rosii nu au reusit decat o remiza pe teren propriu, scor 2-2, impotriva lui NK Varazdin. „Cainii” au condus cu 2-0 dupa un sfert de ora de joc, dar si-au pierdut avantajul pe finalul primei reprize, cand oaspetii au marcat de doua ori in numai trei minute. In partea secunda, Danciulescu a irosit un penalty obtinut de Torje.

Joi, 28.07.2011, 00:00
Apara Duckadam! Recordul fostului portar stelist, omologat de World Records Academy

Academia Recordurilor Mondiale (World Records Academy) a anuntat omologarea oficiala a recordului portarului roman Helmuth Duckadam din finala Cupei Campionilor Europeni din 1986, de la Sevilla. Fostul jucator al Stelei a fost primul portar care a aparat patru lovituri de la 11 metri consecutive, in finala cu Barcelona.

Arbitrul n-a vazut un gol valabil si un penalty la Gardos

"Doar nu vreti sa castigati in Ghencea?". Dorinel Munteanu spune ca asta i-a zis arbitrul Istvan Kovacs unui jucator galatean. Centralul a gresit insa in defavoarea Stelei. N-a vazut un gol valabil si un penalti clar la Gardos.

Joi, 14.04.2011, 20:01
Victoria Branesti - Dinamo 2-4

Victoria Branesti - Dinamo a fost un meci nebun! Alb-rosii au batut cu 4-2, dupa ce au condus cu 3-0. A fost un meci cu. de toate! Multe goluri, un autogol, un penalty si o eliminare!

Luni, 22.11.2010, 23:37
Au pus tunurile pe Balaj

"Balaj ne-a arbitrat smechereste!" urla Cristi Borcea dupa Dinamo Craiova 2-2. "Gaman i-a spart fata lui Cristea si trebuia eliminat, iar la hentul Barboianu eliminare si penalti!" ar fi vrut Borcea. Piturca a sarit si el la gatul lui Balaj. A cerut...

Luni, 15.11.2010, 20:16
VIDEO! Victorie a Timisoarei cu Vaslui dupa un arbitraj catastrofal

"Centralul" n-a vazut un penalty clar pentru Poli, la cel pe care l-a acordat banatenilor l-a eliminat eronat pe Cinu, iar in repriza secunda nu i-a dat "rosu" lui Wesley.

Duminica, 07.11.2010, 00:00
Rapid a trecut pe locul 2, dupa 2-0 cu Sportul

Rapidul a invins in Regie cu 2-0 si a urcat pe locul 2 al clasamentului, la patru puncte de liderul Otelul. Au inscris Marcos Antonio (47) si Herea (82) din penalty.

Duminica, 24.10.2010, 00:00
Arbitrul partidei Steaua - Napoli a fost reclamat la UEFA

Marcin Borski a reusit sa mai distruga un meci, dupa ce a facut praf partida dintre Steaua si Napoli, din Europa League.

Miercuri, 13.10.2010, 00:00
Unirea Urziceni - Dinamo 1-0

Unirea Urziceni a invins pe Dinamo cu 1-0, dupa ce Rusescu a marcat din penalty.

Luni, 27.09.2010, 23:39
De la erou, la prostul satului

S-a bucurat ca un nebun dupa ce a ratat un penalty, dar mingea a intrat, pana la urma, in poarta

Luni, 13.09.2010, 20:41
Apara Duckadam!

Ce simplu pare acum, spune Helmuth Duckadam la doua decenii de la meciul istoric din finala Cupa Campionilor, cand a aparat patru penaltiuri

Joi, 09.09.2010, 20:16
CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei

CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei, dupa ce a invins-o pe Unirea Urziceni, scor 4-2, dupa penaltyuri.

Duminica, 18.07.2010, 00:00
Ghanezul Asamoah Gyan a primit amenintari cu moartea pentru penalty-ul ratat cu Uruguay

Atacantul ghanez Asamoah Gyan, care a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 120 al partidei din sferturile de finala ale Cupei Mondiale, cu Uruguay, are probleme dupa intoarcerea in tara. Din cate se pare , jucatorul a inceput sa primeasca amenintari cu moartea, iar politia l-a pus deja sub protectie.

Joi, 08.07.2010, 00:00
Cel mai tare gol al saptamani

Marti, 18.05.2010, 20:19
Vezi golul si ratarea saptamanii in fotbalul international!

Nu numai in Brazilia si Argentina se inscriu goluri spectaculoase. Cel mai tare gol al saptamanii vine din Paraguay. Un brazilian a adus victoria echipei sale cu un sut de la 40 de metri.

Marti, 18.05.2010, 00:00
Japonezii l-au copiat pe Cruyff!

Japonezii au inscris din penalty ala Cruyff. Acest penatly se bate cu pasa la coechipier si a fost executat pentru prima data de olandez, in urma cu 28 de ani.

Miercuri, 28.04.2010, 20:20
Toja a marcat... singur cu portarul

Razvan si Dani au glumit pe seama fotbalistului Toja, despre care s-a scris ca ar fi "marcat" cu sotia portarului Curca.

Marti, 27.04.2010, 08:56
Penalty-ul discordiei la Dinamo - U Craiova 2-1

"A fost o primire in Romania foarte frumoasa" e ironic antrenorul Craiovei, Mark Wotte, dupa derbiul din Stefan cel Mare. Oltenii il acuza pe Augustus Constantin ca nu le-a dat un penalti. "Asa sunt oltenii, mereu ii fura cineva, sa reclame la FIFA" a...

Luni, 22.02.2010, 16:15