Cupa Romaniei: Dinamo - CFR Cluj 1-1

Dinamo si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in prima mansa din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei. Lucian Goian a deschis scorul pentru dinamovisti, iar Kone a adus egalarea pentru oaspeti.

Clujenii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj la 15 minute distanta, prin Yousuff Kone. Ivorianul a luat o faza pe cont propriu, dupa ce a receptionat o pasa lunga, a luat doi fundasi adversi in spate si a patruns in careul advers, marcand cu un sut sec pe langa Dolha.

In prelungirile partidei, Dinamo a ramas cu un om mai putin pe teren, dupa ce Djakaridja Kone a vazut de de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj devine favorita pentru calificarea in finala Cupei Romaniei.

Dinamo Bucureşti:
12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian (14. Molinero '32), 4. Moti, 2. Zie Diabate (3. Pulhac '46) - 22. Torje, 5. D. Kone, 29. N'Doye, 8. Bostina - 15. Fl. Bratu (20. Ad. Cristea '69), 99. Cl. Niculescu. Antrenor: Cornel Talnar.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 13. Piccolo 23. Leonardo - 6. G. Muresan - 16. Bottone, 8. Peralta (9. L. Traore '86), 10. N. Dica, 19. Culio (31. Dani '66) - 5. Y. Kone (15. Alcantara '87). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Standard Liege isi va crea propria agentie de voiaj... Scrima/ Romania a castigat etapa de Cupa Mondiala de la Tunis...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58