Reims a eliminat Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei

Reims a învins, marţi, pe teren propriu, după executare loviturilor de departajare, formaţia Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 0-0. Reims s-a impus la penaltiuri, cu 4-2.

Miercuri, se vor disputa şi celelalte meciuri din sferturi, Olympique Lyon - Brest, PSG - Saint-Etienne şi Lille - Amiens.

Anul trecut, Strasburg s-a impus în finală, tot după executarea loviturilor de departajare, în faţa formaţiei Guingamp.

Sursa : news.ro

Kylian Mbappe, cel mai valoros fotbalist din lume - 265,2 milioane de euro... Roger Federer, Rafael Nadal şi Serena Williams vor participa la meciuri demonstrative pentru ajutorarea victimelor incen...

Hello Chef sezonul 7, 20 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Alexandra Ungureanu Sambata, 20.04.2024, 15:30